Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un, Ankara’nın başkent oluşunun 92. Yıldönümüne ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasıdır.
Ankara’nın başkent oluşunun 92. Yıldönümünü kutluyoruz. İşgale, esarete başkaldırının merkezi olan güzel Ankara’mızın Cumhuriyetimize, o’nun değerlerine layık bir şehir olması ve devletimizle birlikte ilelebet payidar kalmasını temenni ediyoruz.
Bu büyük milletin birlik ve beraberliğinin, özgürlük ve bağımsızlığının, dostluk ve kardeşliğinin sembolü olan Ankara’mızın temsil ettiği değerler doğrultusunda kutlu yürüyüşünü sürdüreceğine yönelik inancımızı bir kez daha yineliyoruz.
Bu vesileyle, başkentimiz de geçtiğimiz günlerde meydana gelen elim terör saldırısını bir kez daha lanetlerken, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların son bulmasını diliyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ankara'yı Türk milletinin yıkılmaz kalesi olarak başkent kılan tüm kahramanları sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.
İsmail Koncuk
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen
Genel Başkanı