2 Ağustos'ta başlayacak Toplu Sözleşme masasında gündeme getireceğimiz konular arasında olan Yüksek Öğretim kurumlarına yönelik taleplerimizi de bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ilettik.
Bilindiği gibi üniversitelerin, toplumsal hayatın sağlığı ve ülke geleceğinin inşası anlamında ehemmiyeti çok büyüktür. Türk Eğitim-Sen olarak, üniversitelerimizin hem eğitim hem de sosyal hayatımız için gerekliliğinin ve önceliğinin şuurundayız. Bu şuurdan hareketle, hizmet kolumuzun önemli bir kesimini oluşturan üniversitelerimizin ve üniversite çalışanlarının durumunu takip ediyor; sorunların tespit edilmesi ve beklentilerinin karşılanması için her yolu izliyoruz. Akademik ve idari kadroda görev yapan personel özlük, ekonomik, sosyal haklarının düzenlenmesi için her türlü gayreti ortaya koymaktayız.
Türk Eğitim-Sen olarak üniversite çalışanlarının problemlerinin, gündemine taşınması için gayret gösteren sendikamız; bu amaçla başta YÖK olmak üzere, TBMM, üniversite idaresine sürekli girişimlerde bulunmakta, görüşmeler sürdürmekte sorunları kamuoyunu taşımaktayız. Türk Eğitim-Sen olarak, 2 Ağustos tarihinde başlayacak olan Toplu Sözleşme masasında üniversite çalışanlarının sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız.
Toplu Sözleşmeye ilişkin yüksek öğretim kurumlarına yönelik taleplerimiz için tıklayınız.