Türk Eğitim-Sen olarak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yazmış olduğumuz yazıda, YÖK’e bağlı kurumların bünyesinde, yardımcı hizmetler kadrosunda olup, uzun süredir görevlendirme yoluyla genel idari hizmetler sınıfının görevlerini yerine getiren personele bir defaya mahsus olmak üzere genel idari hizmetler sınıfı kadrolarına geçiş hakkının verilmesi hususunda talepte bulunmuştuk. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 28.04.2017 tarihli cevabi yazısında; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan memurlardan 5. Maddede belirtilen kadrolara görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsayacağı belirtilmiştir.
YÖK’e yazdığımız yazı için tıklayınız
İlgili cevabi yazı için tıklayınız