ZIRVA TEVİL GÖTÜRMEZ AMA..!

Zırva tevil götürmez derler…
Bazen söze değil, söyleyene bakmak gerekir.
Bugün boş lakırdılarla ağzını doldurup konuşanların, dün kimlerle kol kola gezdiğini, kimlerle beraber yağmurlarda ıslanarak kamuyu nasıl işgal ettiğini, kimlerle birlikte aynı yollarda yürüyerek çalışanları nasıl kutuplaştırdığını herkes ama herkes çok iyi biliyor.
Bırakın şimdi boş teneke misali kuru gürültüler çıkarmayı.
Maklubelere beraber kaşık sallayarak kamuyu teslim ettiğiniz ittifak ve ortaklıklarınız, 15 Temmuz’a zemin hazırlayan günahların başında gelmiyor mu?
Evet Yalova’da bir kısım çalışanların sandık görevleri iptal edilmiştir. Ki, bunların arasında Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların üyeleri de vardır, sendikasız kamu çalışanları da vardır. İptal gerekçelerini bilmemekle beraber, yapılan işlemin mutlaka makul bir sebebi olduğunu ve yetkililerin de kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapmalarını bizler de bekliyoruz. Ancak Yalova İl Seçim Kurulu’nda görevli Ali KARADAĞ ve Serdar KARADAĞ’IN evet tercihini beyan edenlerin yerine hayır verecek olanları sandıklara görevli olarak yazdıklarını söylemek  ve sırf Türkiye Kamu sen üyesi oldukları için böyle bir iftira atmak , şerefi ve namusuyla yıllardır bu görevi yerine getirenlere yapılmış en büyük zülumdur. Sandık kurullarında görev alacakların Yalova Kamu-Sen İl Temsilcisi ile birlikte yapıldığı iddiası hem sendikamızı karalama hem de İl Seçim Kurulu Başkanı başta olmak üzere görevli olan tüm kişilere  atılmış bir iftiradır. Kaldı ki sandık başkanı belirleme işlemlerinin İl seçim kurulu başkanı (Hakim) ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte kura sonucu belirlenir.
Ancak buradan hareketle iftira ve haksız ithamlara sendikamızın konu edilmesini kabul etmiyor ve şiddetle reddediyoruz. Memur Sen İl Temsilcisinin, kişisel zan ve kanaatleri üzerinden görevini yapan kamu çalışanlarını suçlaması en hafif deyimle ucuzluktur. Sırtını dayadığı ağababaları tarafından Devletin tüm imkanları kendisine seferber edilmiş bir sendika temsilcisinin iftiralarla suni bir gündem oluşturma gayreti düşüklüktür. Sayın Uğur Hakan Tan beyefendiye sesleniyoruz: 15 yıldır Hükümetin her imkanını ve desteğini kullanan bir sendikanın temsilcisi olarak, iddialarını ispat edecek koşullara sahipsin. Kuru lafı ve iftirayı bir yana bırak, varsa bilgi ve belgen ortaya koy. Mahalle dedikodusu yapar gibi boş iddialarla kamu çalışanlarına hakaret etme! Yalova’nın bütün resmi ve gayri resmi imkan ve kaynakları yıllardır emrinize amade edilmiş durumdayken, kahve köşeleri ve sokak aralarına yakışır bir üslup ile sendikamıza ve üyelerimize hakaret edemezsin!
Ayrıca Türkiye Kamu Sen’i de bağlı bulunduğun konfederasyon gibi üyelerinin şahsiyetine saygı duymayan bir yapı mı zannediyorsun? Daha önceki yıllarda da defalarca şahit olunduğu gibi bu kez de talimatla ortaya atıldınız ve üyelerinizin tamamını temsilen bir kampanyaya canhıraş şekilde taraf oldunuz. Her bir üyenizin elinden noter beyanı mı aldınız ki, bu derece yırtınıyorsunuz?
Bizi kendinizle karıştırmayın. Türkiye Kamu-Sen farklıdır. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, ne EVET ne de HAYIR kampanyasının tarafı değiliz.
Sayın Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk'un ifade ettiği gibi, neredeyse tamamı yüksek öğrenim mezunu olan üyelerimizin ülkemizin geleceği, milletimizin selameti ve devletimizin bekası için en doğru kararı vereceğine inancımız tamdır. Ve sendika olarak üyelerimizin referandum tercihlerine yönelik bir telkinde bulunmayı en başta üyelerimizin birikim ve ferasetine bir hakaret olarak görmekteyiz. Her bir üyemizin sandıkta kullanacağı oyun rengi ne olursa olsun, bizim için aynı derecede kıymet ifade etmektedir.
Pek tabii ki, sayın Uğur Hakan Tan ve sendikasının, bu asaletli duruşu anlamasını beklemiyoruz. Ancak en azından sendikamıza ve sayın Genel Başkanımıza yönelik yersiz ithamlarını kabul etmediğimizi ifade etmek istiyoruz.
Öte yandan sayın Uğur Hakan Tan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada iftira ve saçmalıklarını da ölçüsüzce sıralamıştır. Tan, 15 Temmuz gecesi sayın Genel Başkanımızın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarıyla darbecilere karşı net tavır koymadığı yalanını da utanmazca ifade etmiştir.
Ülkemizde darbelerin gölgesinde semirmiş olanların, darbelerin mağduru ve mazlumu olan bir geleneğin temsilcisi olan Sayın Genel Başkanımız İsmail Koncuk’u, 15 Temmuz darbesi üzerinden eleştirebiliyor olması ne traji-komik bir durumdur. 15 yıl FETÖ unsurlarıyla yatıp kalkan, FETÖ kontrollü sendikalarla nikâh kıymış olan, Hükümetin dershaneler üzerinden bu yapıyla çatışmaya başladığı tarihten sonra bile FETÖ liderine dualar ve selamlar gönderenlerin, milletimizin 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlıktan nemalanmaya çalışmaları ne hazindir.
Sayın Tan; Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve Türkiye Kamu Sen’lilerin demokrasiye sadakat ve cesaretlerinin zekatı dahi sizin hayal gücünüzün çapı dışındadır.
Türkiye sevdalısı Türkiye Kamu-Senlilerle ilgili bir ithamda bulunurken on defa düşünün, yüz kere düşünün!
Yoksa altında kalırsınız.


TÜRKİYE KAMU-SEN YALOVA İL BAŞKANLIĞI
MUSTAFA DEVİREN