Bilindiği üzere Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Kilis İl Temsilcisi Osman BOYBEYİ, Başmüfettiş Cevdet SEZGİN’in yanlı soruşturması sonucunda, bir siyasi partinin toplantısına katılmak fiilini işlemekten dolayı, 1 yıl kademe ilerlemesi durdurma cezası almış, bu ceza da yetmemiş Şanlıurfa iline sürgün edilmiştir.
Kilis İl Temsilcimiz katıldığı toplantıda, siyasi bir faaliyet yapmamış, bir siyasi partinin çalışmalarını övmemiştir. Buna rağmen yukarda ifade edilen cezalarla karşı karşıya kalmıştır. Esasen, Türk Eğitim Sen siyaset yasağının kamu çalışanları bakımından tamamen kaldırılmasından yanadır. Bu görüşünü de her platformda açıklamaktadır. Ancak, ülkemizdeki mevzuat sebebiyle siyaset yapmak kamu çalışanlarına yasaktır. Ancak, sendika yöneticileri her siyasi parti ile görüşmekte, taleplerini onlara iletmektedir. Çünki, sendikaların çalışma alanındaki muhatapları siyasi partiler ve bürokrasidir.
Türk Eğitim Sen Kilis İl Temsilcisine, siyaset yapmadığı, sadece bir toplantıya katıldığı için akıl almaz cezalar veren zihniyet. Söz konusu Eğitim Bir Sen olunca her hangi bir soruşturmaya gerek görmemektedir. Kahraman Maraş’ın Elbistan İlçesi Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi olan Mehmet BOLAT, AKP İlçe Teşkilatının düzenlediği Siyaset Akademisinden dönem birincisi olarak mezun oluyor ve ödülünü Ankara’da düzenlenen bir törende bizzat Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN’dan alıyor.
Kilis İl Temsilcimiz Osman BOYBEYİ, ceza verilip, üstüne üstlük sürgün edilirken, bir başka sendikanın ilçe temsilcisinin Başbakan tarafından ödüllendirilmesini nasıl izah edeceğiz. Eğitim Bir Sen’in pek çok şube başkanının milletvekilleri ile ortak açıklamalar yapmasından sonra hiçbir soruşturma geçirmemesini, bir ceza verilmemesini nasıl izah edeceğiz.
Burada kastımız, bu çeşit toplantılara katılan sendika yöneticilerinin cezalandırılması değildir, elbette. Ancak, Anayasasında hukuk devleti özelliğinin altı çizilmiş, Anayasasının10 uncu Maddesinde her vatandaşın kanunlar önünde eşit olduğu bas bas bağırılan bir ülkede bu çifte standart nedendir?
Ülkemizde ayrıcalıklı bir zümre mi oluşturulmaktadır? Suç ise, aynı suçu işleyen bir sendika temsilcisine Başbakan elinden ödül verilirken, diğerine ceza verilip, sürgün edilmesi nasıl izah edilecektir? AKP’nin hukuku bu mudur? ÜSTÜNLERİN HUKUKUNDAN, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE sloganını referandum kampanyasında sık sık kullanan Sayın Başbakan’ın kulakları çınlasın. Kilis İl Temsilcimiz Osman BOYBEYİ’nin de hak ettiği hukuka ulaşması için her halde referandum sonuçlarını bekleyeceğiz!
Türk Eğitim Sen bu çifte standart hukuka asla saygı duymayacaktır. Türk Eğitim Sen bu çifte standart hukuku uygulayan, destek veren ve ayrıcalıklı bir zümre oluşturmaya çalışanların ipliğini pazara çıkaracaktır.
TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ
İşte çifte standart hukukun belgesi ve haberi
Plaketi Başbakan verdi
AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı tarafından ikincisi açılan Siyaset Akademisi’nde dönem birincisi olan Mehmet Bolat ile Siyaset Akademisi Koordinatörü Bekir Yılmaz, Ankara’da düzenlenen
AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı tarafından ikincisi açılan Siyaset Akademisi’nde dönem birincisi olan Mehmet Bolat ile Siyaset Akademisi Koordinatörü Bekir Yılmaz, Ankara’da düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda plaketlerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldılar.
18 Haziran 2010 tarihinde AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın ardından, Türkiye genelinde 17 merkezde açılan Siyaset Akademilerinin birincileri ve koordinatörlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından plaket verildi.
Türkiye çapında ilçe bazında ikinci defa Siyaset Akademisi açılan tek merkez olan Elbistan’da yapılan Siyaset Akademisi’nin ardından düzenlenen sınavda Mehmet Bolat birinci olmuştu.
Ankara’da düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Koordinatör Bekir Yılmaz ile dönem birincisi Mehmet Bolat, başarı plaketlerini AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldılar.
Türkiye Genelinde 17 merkezde yapılan Siyaset Akademisi programında aynı zamanda Türkiye geneli bayanlar birincisi olan Hülya Kaya da plaket alan isimlerden oldu. Gürcistan asıllı Türk vatandaşı katılımcımız Anjelika Anzhela ödül alırken, Elbistan’da Bekir Yılmaz ve Mehmet Bolat’ın başarıları alkışlarla karşılık buldu.