Türk Eğitim-Sen’in, 28’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 18.06.2020 tarihinde twitter’da sosyal medya çalışması gerçekleştirdik. hashtagiyle başlatılan çalışmada binlerce tweet atıldı.
Genel Başkanımızın ilk paylaşımıyla başlayan çalışmamız kısa sürede trend topic oldu. 1’inci sıraya yerleşen çalışmamızda onurlu, cesur, dik duruşlu sendikacılığın adresi Türk Eğitim-Sen’in başarıları takdir edildi.
Genel Başkan mesajlarında şu ifadelere yer verdi: “Türk Eğitim-Sen, hak mücadelesinin cesur sesi, adam gibi sendikacılığın adresi, Türkiye’nin milli kalesidir. Ahlaklı ve ilkeli hak mücadelemize üye olarak güç veren ve Türk Eğitim-Sen’i her dönem hep büyük kılan eğitim çalışanlarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ne mutlu hak ve hakikat mücadelesinin mensubu olanlara! Ne mutlu Türk’üm diyene!
Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” diyerek; Türkiye sevdamızı ekmek kavgamızın önüne koyduk. Türkiye varsa biz varız. Türkiye varsa bizim varlığımızın bir anlamı var. Türk Eğitim-Sen varsa umut vardır. Türk Eğitim-Sen varsa ilkeli mücadele vardır. Türk Eğitim-Sen varsa ahlaklı duruş vardır.”
Türk Eğitim-Sen’in kuruluş yıl dönümünde şehit öğretmenlerimizi de rahmetle anan Geylan, “Neşe Alten’lerin inancı, Necmettin Yılmaz’ların özlemi, Aybüke Yalçın’ların ülküsü, Türk Eğitim-Sen’de yaşıyor… Şehit öğretmenlerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.
Geylan, 1. Maarif Kongresi’nin 100’üncü yıldönümü olan 15 Temmuz 1921’de Türk Eğitim-Sen’in 2. Maarif Kongresi’ni düzenleyeceğini bildirerek, “Başöğretmen Atatürk, daha Kurtuluş Savaşı devam ederken 15 Temmuz 1921’de 1. MAARİF KONGRESİ’ni topladı. İrfan ordusu, 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla yeni Türkiye’nin imarına omuz verdi. 100 yıl sonra ise 13-18 Temmuz 2021’de, aynı ruh ve heyecanla 2. MAARİF KONGRESİ’ni bu kez Türk Eğitim-Sen topluyor. İrfan ordusu, 2023’te yani Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde güçlü Türkiye’nin geleceğine omuz veriyor” diye konuştu.