Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ ve Genel Sekreter Prof. Dr. Emrah ŞENEL Genel Başkanımız Talip Geylan’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
Profesör Öz, 24-25 Şubat’ta yapılan 6. Olağan Merkez Genel Kurul neticesinde göreve yeni seçilen Türk Eğitim-Sen Merkez Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dileyerek, eğitim camiasının önemli bir paydaşı olarak gördükleri Türk Eğitim-Sen’in her zaman destekçisi olduklarını ifade etti.
Genel Başkan Talip Geylan da ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, “Türk Ocakları, fikir ve kültür hayatımızda alternatifi olmayan bir pozisyona sahiptir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş felsefesi, 1912’de kurulan Türk Ocakları’nın mutfağında mayalanmış, Türk Ocaklı aydınlarımız yeni devletimizin önemli fikri mimarları olarak tarihe mühür vurmuşlardır. Onları rahmet ve minnetle anıyorum. Hacettepe Üniversitesi’nden de hocam olan sayın Mehmet Öz başkanıma nezaketinden ötürü çok teşekkür ediyor, kendilerini taktirle takip ettiğimi ifade etmek istiyorum. Sağ olsunlar.” diye konuştu.