KARAMAN ŞUBE: KMÜ’YE YENİ BİR KAN YENİ BİR HEYECAN

Karaman Şubesi ve Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversite Temsilciliği, KMÜ’ye atanan Rektör Prof.Dr. Mehmet AKGÜL’e kutlama ziyareti yaptı.
Şube Başkanı Ziya HOTAMIŞLI; “Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. KMÜ’ye fiziki olarak pek çok bina, tesis, fakülte, yüksekokul vb. kazandıran eski Rektörümüz Prof. Dr. Sabri GÖKMEN’e, kadrosuna ve çalışkan Genel Sekreteri Ahmet TÜFEKÇİ Bey’e çok teşekkür ediyoruz.
Selçuk Üniversitesi; yıllar önce Konya’da küçük bir üniversite idi. Ancak Türkiye’nin en önde ve gözde üniversitelerinden biri haline gelmesinde S.Ü. merhum Rektörü Prof. Dr. Erol GÜNGÖR ve Prof. Dr. Halil CİN iyi bir örnek modeldir. 
KMÜ’ye alanında isim yapmış pek çok akademisyenin gelmesini arzu ve ümit ediyoruz. KMÜ maalesef çeşitli sebeplerle beyin göçü yaşamıştır. Değerli Rektörümüz ve Rektör Yardımcılarımızın gayretleri ve yeni bakış açılarıyla; bundan böyle KMÜ’ye beyin göçü olacağına inanıyoruz. Genç bilim adamı Rektörümüz ve ekibinin bunu başaracağını biliyoruz; kendilerine bu hususta da kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyoruz. Bu atamalar Karaman’da yeni bir heyecan yaratmış ve oldukça olumlu karşılanmıştır.
Türk Eğitim-Sen olarak KMÜ’nün hak ettiği yere gelmesi; Karaman’ımızın gelişmesine de katkılar sağlayacaktır. Rektörümüz ve ekibinin başarısı için her türlü desteğimiz sürecektir” dedi.
Rektör Prof.Dr. Mehmet AKGÜL: de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Mevcut kadromuz ve Türkiye’nin her üniversitesinden akademisyen getireceğimiz bilim insanlarıyla yeni bir ivme kazandıracağız. Çalışma barışı, sevgi, huzur, motivasyon ve başarıya odaklanacağız. Üniversiteyi itibarlı bir bilim merkezi yapmak kadroyla mümkün olacağı inancıyla hareket edeceğiz.
Yıllarca Yardımcı Doçentlik, Doçentlik, Profesörlük unvanını hak ettiği halde kadro verilmeyen arkadaşlarımın bu hakları hiç bekletilmeden verilecektir. KMÜ cazibe merkezi ve pek çok ilklerin yaşanacağı örnek üniversiteyi hep beraber gerçekleştireceğiz.”
Türk Eğitim-Sen Üniversite Temsilcisi Yunus Emre YENİBİNAR da, “İdari personel olarak Rektörümüzün atanmasından son derece mutluyuz, umutluyuz. Sorunlarımızın daha hızlı çözüme kavuşacağını da biliyoruz. Rektörümüz ve ekibinin başarısı için üzerimize düşen, elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz” dedi.