TÜRK EĞİTİM SEN AYDIN ŞUBEDEN ANLAMLI ZİYARET

Türk Eğitim – Sen Aydın Şube Başkanı Veli Yıldırım ve şube yöneticileri, çocuklarına şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın adını veren atanamayan öğretmenler Ayşenur – Ümit Açıkgöz çiftini ziyaret etti.

Türk Eğitim – Sen Aydın Şube Başkanı Veli Yıldırım ve şube yöneticileri, yeni doğan bebeklerine Batman’da bölücü teröristlerce şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın’ın adını veren Ayşenur – Ümit Açıkgöz çiftini Köşk’teki evlerinde ziyaret etti.

Başkan Yıldırım, yaptığı açıklamada, Ayşenur – Ümit Açıkgöz çiftinin öğretmen olduğunu ancak atama beklediğini söyledi. Açıkgöz çiftinin, 2017 yılında Batman’da bölücü terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın’ın Çorum’daki mezarını ziyaret ettiğini belirten Yıldırım, çiftin yeni doğan bebeklerine ‘Aybüke’ adını verdiklerini dile getirdi.

“HER ZAMAN YANLARINDAYIZ”

“Aybükeler var olsun, ömrü bereketli olsun” diyen Yıldırım, “Memleket sevdalısı genç anne babanın bir an önce atanarak vatana hizmet edebilmelerini diliyor, gösterdikleri hassasiyet ve onurlu davranışlarından dolayı takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Eğitim Sen Aydın Şubesi olarak her zaman yanlarında olacağımızı ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.