ANTALYA 1 NO’LU ŞUBEYE BAĞLI SERİK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ AŞURE GÜNÜ DÜZENLEDİ.

Antalya 1 No’lu Şubeye bağlı Serik İlçe Temsilciliği aşure günü düzenledi. Aşure gününe Serik Temsilcisi Varol Civcir ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Antalya 1 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Orhan Güreşçi ve sendikamız üyeleri katıldı.

Serik İlçe Temsilcisi Varol Civcir, Muharrem ayı nedeniyle sendika binasında aşure ikramında bulundu.

Aşure Günü’nün hayırlı olmasını dileyen Civcir şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi Muharrem ayı hepimiz için mübarek bir aydır. Tüm insanlığın dualarının kabul edildiği bir aydır. Böyle müstesna bir günde yapmış olduğumuz  tüm duaların kabul olması dileği ile ülkemize ve insanlığa, birlik, dirlik, barış ve huzurun hakim olduğu yıllar temenni ediyorum.” dedi.

 Civcir, “Muharrem ayında gösterişten uzak sessizce tutulan oruçların sonunda,  yardımlaşma ve paylaşmak adına Serik Türk Eğitim Sen. Ailesi olarak Kerbela'yı, Ehli Beyti hatırlayarak ve bu duygu düşünceler ile bizi, bizlerle CAN yapan değerlerimizin kaybolmaması adına bir araya gelerek hatırlamış oluyoruz” dedi.

Bizi biz yapan ortak değerlerin önemine dikkat çeken Civcir, “Bu vesileyle; Aynı gök kubbenin ve ay yıldızın altında bizler birbirimizi yapmış olduğumuz aşure' nin (Hediye Aş) içindeki farklı taneler ve tatlar olarak  görüyoruz.  Bizi biz yapan ortak değerler birleşince böyle güzellikler ve tatlar ortaya çıkar.” diye konuştu.

Civcir şunları kaydetti: “Bizim Aşuremizde; aynı kazanda kaynayan farklılıklarımızdan doğan zenginliğimiz vardır.

Bizim Aşuremizde;  unvanlı  unvansız ve menfaatsiz yol kardeşliği vardır.

Bizim Aşuremizde;  adaletsizliklerin ve liyakatsizlerin kin ateşinden acıyı bal eylemek vardır.

Bizim Aşuremizde;  bizi biz yapan katmanlar vardır.

Muharrem ayında aşure pişirenlerin, dağıtanların, paylaşanların ve yiyenlerin niyetlerinde kardeşlik umudu vardır. Sevgi vardır.

 Yapmış olduğumuz  aşure kazanındaki yemişler gibi, renkleri yaşatarak, insanların da bu ülkede farklı ama bir arada eşit haklarlar, eşit koşularda bu ülkenin kazanın da kardeşçe yaşaması vardır.

Aşuremize tat olan ve tat veren, Serik Türk Eğitim Sen’in yönetim ekibime, cesur yürekli üyelerine, aklı yüreği bizden yana olan ve eğitim camiamıza yürekten teşekkürler ediyorum.”