ANTALYA 1 NO’LU ŞUBE SERİK İLÇE TEMSİLCİLİĞİ, “ÇOCUKLAR GÜLERSE BİZE BAYRAM OLUR”

Antalya 1 No’lu Şube Serik ilçe temsilciliği, Ramazan Bayramı öncesi öksüz, yetim ve maddi imkansızlıklar içinde büyüyen öğrencilerimiz  için "Çocuklar Gülerse, Bize Bayram Olur" kapsamında bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe, Serik Belediye Başkan Yrd. Ziya YILDIRIM da katıldı.

Antalya 1 No’lu Şube Serik İlçe temsilcisi etkinlikte yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Sendikamızın okul temsilcileri ve değerli üyeleri ile birlikte koordineli bir şekilde yürüttüğümüz bu projeyi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Siz yardımseverlerle birlikte haklı gururunu yaşıyoruz. Türk Eğitim Sen. Türkiye de sendikacılığın ve hak aramanın kutup yıldızıdır.

Aynı zamanda Serik'te Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliğinin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk içeren çalışmaları da, bu bağlamda diğer STK'lara kutup yıldızı olmuştur.

Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliği olarak bizler, gücünü  sayısal çoğunluktan alan bir yığın  değiliz.  Bizler gücümüzü onurlu ve dik durarak;  Haktan, Adaletten ve Liyakatten yana taraf olan eğitimin cesur yüreklerinden alan güçlü bir sendikayız. Yapmış olduğumuz farkındalık çalışmalarımız sendikacılık adına da farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Başkan Varol CİVCİR konu hakkında şunları söyledi. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize bayram öncesi, okullarındaki sendika temsilcilerimiz tarafından ilçemiz merkez okullarında yerinde tespitleri yapılan 100 öğrencimizin okulları, sınıfları ve daha küçük olan çocuklarımızın aile iletişim bilgileri, koordineli bir şekilde sendikamızın sosyal işlerinden sorumlu Murat KUL'a  telefon numaraları ile bildirerek kayıt altına alınıyor. Bayram öncesi Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri çocuklarımız bayramlıklarını seçerek alabilecekler. Ve çocuklarımıza hediye çeklerini takdim ediyoruz ilçemizde bulunan kurumsal bir marka olan giyim firmasından kendi zevklerine göre giyinmelerini de sağlamış bulunuyoruz.

Bu vesile ile Serik Türk Eğitim Sen. Mübarek Ramazan ayını da bir fırsat bilerek ve Serik'te bir ilki gerçekleştirmiş oluyor; gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımda bulunarak Allah’ın bizlere bahşettiği zenginliğimizi bizlere emanet edilen öğrencilerimizi evlat bilerek onlarla paylaşıyoruz.

Mağaza vitrinlerine bakıp bakıp evladına bayramlık alamamanın acılarını en iyi sizden birileri olarak bizler biliriz. Bizler yoktan var eden, Allah yeryüzündeki kanatsız yardım sever ve cesur yürekli kullarıyız.

Başkan CİVCİR; “Türk Eğitim Sen. Baskı ve korku ile üye olanları değil, gönül bağı ile menfaat gözetmeden üye olanların sendikasıdır dedi. Bu vesile ile Mübarek Ramazan bayramınızı bütün samimi dileklerimle kutluyor  ve ülkemize  birlik  dirlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.