ARTVİN ŞUBE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Yönetim Kurulu, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil KAHVECİ’yi ziyaret etti.

Ziyarette; eğitim çalışanlarının karşılaştıkları sorunlar ve Artvin’de eğitimde tespit edilen aksaklıklar ve bu aksaklıkların çözümüne dair öneriler ile Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü projeler değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil KAHVECİ, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaya koydukları çalışmalarla ülke eğitiminde ufuk açacak projelere imza atmak istiyoruz”  dedi. İl Müdürlüğü olarak Artvin Eğitim 2023 Vizyonu ve bu kapsam dâhilinde “Yaşayan Matematik” isimli projeyle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan destek gördüklerini, bu projenin tüm ülke sathına yayılması için; birçok kurum ve ilgili il müdürlükleriyle eşgüdüm içerisinde projeyi geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü KAHVECİ, son yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ilimize 200 öğretmenin atandığını, öğretmen açığının imkânlar ölçüsünde aza indirildiğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil BAYRAK ise; 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Artvin’deki eğitim kurumlarında yaptıkları alan çalışmalarında elde ettikleri veriler ışığında oluşturdukları “Artvin Yerelinde Eğitimde Tespit Edilen Aksaklıklar ve Bazı Hususlara Dönük Çözüm Önerileri” raporunun kapsamı ve muhteviyatı hakkında Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil KAHVECİ’ye bilgi vererek, sorunların çözümü için; sendika olarak da katkı sağlayacaklarını belirtti.

BAYRAK; İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yetkililerinin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yöneticilerin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi; maiyetindeki personel ve eğitimcilere sendikal-siyasal-ideolojik-düşünsel ayrımcılık yapmamalarının sağlanmasını, Artvin’de eğitimde başarı sağlanacaksa bunun yolunun birlik-beraberlik içerisinde liyakat ve devlete sadakat ilkesi esasında, “ Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” düsturuyla sağlanacağı bilincinin temele alınmasıyla mümkün olabileceğini bildirdi.

Eğitimin icrası işlerinde, paydaşların kendi üzerinde atılı bulunan görevleri layıkıyla yapmaları gerektiğini ifade eden BAYRAK, “Eğitim yönetimini eğitim yöneticilerinin, eğitim-öğretim işini öğretmenlerin, yardım ve destek işini memurların, sendikacılık işini sendikacıların yapması gerekir. Devletimizin bizlerden beklentisi de budur. Bırakalım siyaseti siyasetçiler, diyaneti din adamları/din görevlileri, ticareti tüccarlar yapsın. Bizim işimiz Devletimizin bizden beklediğine cevap vermemizdir” dedi.

 Ziyaret, Abdülcelil KAHVECİ’ye rapor sunumu ve fotoğraf çekimiyle son buldu.