TEKİRDAĞ KAMU-SEN İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MÜMİN ŞAHİN’ E ZİYARET

Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Kamuran VARMA, Türk Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın GÜR, Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu üyesi İsmail ŞEVİK, Türk Eğitim-Sen Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi Zübeyde AYKAÇ, Türk Sağlık-Sen Namık Kemal Üniversitesi İş Yeri Temsilcisi Merve BALKAN, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Şubesi Makine Öğretmeni Özcan ÖZGENÇ ve NKÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim üyesi Dr. Atilla BABACAN, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’ e görevinde başarı temennisinde bulundular.

Ziyarette yaptığı konuşmada Varma, bugüne kadar üniversitede sendikal bir kıyımın yaşandığını belirterek, atamaların hak, hukuk, adalet ve liyakat temelli yapılmadığını söyledi. İdari personelin ise sendikası değiştirtilerek, onların yandaş sendikaya üye olmalarının sağlandığına dikkat çeken Varma, “Çalışanların üzerinde korku imparatorluğu kuruldu. Akademik personele kadro verilirken; hak edenlere değil, yandaş olanlara verildi” dedi.

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın Gür ve Namık Kemal Üniversitesi iş yeri temsilcisi Merve Balkan üniversite hastanesindeki aksaklıklar ve personel eksiği konusunda Rektör Mümin Şahin’ e bilgi verdi. Üniversite Rektörü Mümin Şahin de konuşmalarında hastane birimlerini gezdiğini, aksaklıkları tespit ettiğini söyledi. Şahin, “Yönetim kadrosundaki yapılan değişikliklerle ve personelimizin gayretleriyle hastanemiz Tekirdağlılara daha iyi hizmet verecektir. Bundan emin olunuz” dedi.

Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu ziyarette, Rektör ŞAHİN ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.