KİLİS ŞUBE, “LEYLA ÖĞRETMENLER VAROLSUNLAR”

Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi, Kilis merkeze bağlı Mağaracık köyü ilkokul öğretmeni Leyla Kaya’nın öğrencilerini geleceğe hazırlayan, öğrencilerinin her türlü sıkıntısı ile ilgilenen Leyla öğretmen dolayısıyla bir açıklama yaptı. Boybeyi, “Küçücük bir köyde köy halkının ve minik yüreklerin gönlüne dokunarak, öğrencilerini geleceğe hazırlayan, öğrencilerinin her türlü sıkıntısı ile ilgilenen Leyla öğretmen gibi köy okullarında çok zor şartlarda çalışan ama bu şartları güzelliğe dönüştürebilenlere selam olsun.” dedi.

Boybeyi açıklamasında şunları kaydetti:

“Öğretmenlik mesleğinin itibar kaybı yaşadığı günlerdeyiz. Şiddete, sözlü ve fiili saldırıya uğrayan öğretmen haberlerini sıkça duyduğumuz günlerdeyiz. Her türlü olumsuzluğa rağmen öğretmenlerimizin çoğu, görevlerini özveriyle yapmaya devam ediyorlar. Bunlardan biri olan, Kilis merkeze bağlı Mağaracık köyü İlkokulu Öğretmeni Leyla Kaya’dan bahsedeceğim.

Okulunu ziyaret ettiğimizde görüştüğümüz Leyla Öğretmen, sınıra sıfır noktada 5 yıldan beri Mağaracık Köyünde özverili çalışmaları ile öğrencilerinin umudu olup, köylülerin gönlünde taht kurmuş.

Meslekte sekizinci yılını dolduran Leyla Öğretmen, Kilis’in Suriye sınırı Afrin bölgesi yakınındaki köyünde, birleştirilmiş sınıfta 11 öğrencisinin her türlü ihtiyacını karşılamış.

Leyla Öğretmen sosyal medya aracılığıyla yaptığı kampanya ile öğrencilerinin ayakkabı, kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılarken, köylü ile de el ele verip okulunu fiziki olarak bir hayli güzelleştirmiş.

Türk Ordusu Zeytin Dalı ve Afrin operasyonları yaparken top, füze ve silah sesleri altında minik yüreklere cesaret aşılayan ve eğitim öğretim faaliyetlerini aralıksız sürdüren Leyla Öğretmen, korku dolu günler yaşadığımız o günleri öğrencileriyle birlikte sorunsuz atlatmış.

Birleştirilmiş sınıfta ki öğrencilerinin akranlarıyla aynı şartlarda eğitim görmesi için elinden gelen gayreti gösteren Leyla Öğretmen, ders araç gereçlerini eksiksiz olarak temin edip, öğrencilerine kariyer günleri düzenlemiş ve bazı kamu kurumlarını öğrencilerle beraberce ziyaret etmişler.

Küçücük bir köyde köy halkının ve minik yüreklerin gönlüne dokunarak, öğrencilerini geleceğe hazırlayan, öğrencilerinin her türlü sıkıntısı ile ilgilenen Leyla öğretmen gibi köy okullarında çok zor şartlarda çalışan ama bu şartları güzelliğe dönüştürebilenlere selam olsun.

Sayın Valimiz Recep Soytürk ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere eğitimle ilgili her kurumun, Leyla Öğretmen gibi köy öğretmenlerimizin şevkini daha da arttıracak girişimlerle, Kilis eğitimine gereken katkıyı yapacaklarına olan inancımızın tamdır.

Türk Eğitim Sen Kilis Şubesi olarak  Kilis’imizin köy okullarında zor şartlarda görev yapan bütün köy öğretmenlerimize Leyla Öğretmenin şahsında saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Var olsunlar…”