TEKİRDAĞ ŞUBE, SÜLEYMANPAŞA İLÇE TEMSİLCİLİĞİMİZİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İFTAR PROGRAMINA BÜYÜK BİR KATILIM SAĞLANDI

Tekirdağ Şube, Süleymanpaşa İlçe Temsilciliğimizin gerçekleştirdiği iftar programına büyük bir katılım sağlandı. Türkiye  Kamu Sene bağlı sendikaların şube başkanları ve yönetim kurulları olmak üzere 600 katılımcı ile 3 yıl aradan sonra iftar programımızı gerçekleştirdik. Programda bir konuşma yapan   Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma şunları kaydetti: “Bu mübarek ayda bu güzel gecede bizlerle olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hoş geldiniz şeref verdiniz.”

Varma sözlerini şöyle sürdürdü: “12 Kasım 2017 tarihinde yeni yönetim olarak göreve aldığımız günden bu yana Türk, Atatürk, Cumhuriyet aşkıyla, hak yolunda hakkın haklının yanında durmadan çalıştık. Siz kıymetli üyelerimizin bu sürede desteğini hep hissettik. Bu altı aylık sürede 11 ilçemizdeki okulları, kurumları ziyaret ettik. Üye sayımızı 2600 e ulaştırdık. Eğitim çalışanlarımızın sorunlarını dinledik, onların sesi olduk, acılarını ve sevinçlerini paylaştık. Tüm eğitim çalışanlarının 3600 ek göstergeyi alması ve ücretlilerin kadroya geçmesi için imza kampanyası yaptık. Alo 147 ye BİMER e CİMER e müdahalelerde bulunduk. Alo 147 ye, performans sistemine hayır dedik. Eğitimciye yapılan şiddeti basın açıklamalarıyla protesto ettik.

Bu arada balkan gezimizi, Uçmakdere dağ yürüyüşümüzü ve birçok etkinliğimizi gerçekleştirdik. Kısaca sizinleydik sizinle olmaya sizin haklarınız için mücadele etmeye yılmadan devam edeceğiz.

Bu mübarek ayda bu güzel gecede bu güzel tabloyu gördüğümüzde milli şairimizin şu dizeleri aklıma geliyor

Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz

Bu yol ki hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz;

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi sinede birdir vuran yürek, yılmaz

Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz.

Biriz, birlikteyiz, sizinleyiz, sizinle olmaya devam edeceğiz. Birliğimiz daim olsun. “