TEKİRDAĞ ŞUBEDEN ANNELER GÜNÜ DOLAYISYLA ANLAMLI ZİYARET

Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma  yönetim kurulu ve kadınlar komisyonu huzurevimizde çocuk yuvamızdaki öğrencilerimizin katkı verdiği annelerin anneler gününü kutladık.

Etkinlikte bir konuşma yapan Varma, sözlerine başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutladı.

Varma “Bu seneki davetiyemizde Ulu Önder Atatürk’ün ve kıymetli annesi Zübeyde Hanım’ın fotoğrafı var. Davetiyemizde, ‘Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir’ yazıyor. Zübeyde Hanımın doğurduğu Mustafa, yaptığı işlerle Mustafa Kemal oldu. Yine Mustafa Kemal bu eşsiz vatan topraklarını kurtararak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak Mustafa Kemal Atatürk oldu. Büyük Atatürk’ü ve değerli annesi Zübeyde Hanım’ı saygı ve minnetle anıyorum. Sizlerin anneleri neden birer Zübeyde Hanım olmasın? Dünya tarihini değiştiren Ulu Önder Atatürk’ü doğuran Zübeyde Hanım’ın tüm özelliklerini sizin anneleriniz de taşıyor aslında. Dolasıyla sizler de sivil toplum örgütlerinin tarihini değiştirebilirsiniz. Nasıl yapabilirsiniz? Bakınız; toplu sözleşmelerde kamu çalışanlarının yanında yer alması gereken sözde yetkili sendika memuru sattı. Sizler sadece üye olarak kalmayıp, dürüstlükten, doğruluktan, haktan, adaletten yana olan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’e üye kazandırırsanız, sivil toplum örgütlerinin tarihini değiştirebilirsiniz. Sizlere güveniyoruz.” dedi