RİZE ŞUBEDEN ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Rize Şube Kadın Komisyonu, Anneler Gününü üyelerine verdiği bir kahvaltıyla kutladı.

Kahvaltıya yoğun katılım sağlayan Türk Eğitim-Senliler, güzel bir hafta sonu geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Rize Şubesi Kadın Komisyonu, bütün katılımcılara teşekkür etti.  Toplumun eğitiminde ve geleceğin inşa edilmesinde annenin önemini de vurgulayan kadın komisyonundan yapılan açıklamada; “Anneler bir gün değil, her gün hatırlanmalıdırlar. Anneler, toplumda yeri tartışmasız en güzel noktada olmalıdırlar.”

Ulu Önder Atatürk’ün ve kıymetli annesi Zübeyde Hanım’ın fotoğrafını kullandık. Davetiyemizde, ‘Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir’ yazıyor. Zübeyde Hanımın doğurduğu Mustafa, yaptığı işlerle Mustafa Kemal oldu. Yine Mustafa Kemal bu eşsiz vatan topraklarını kurtararak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak Mustafa Kemal Atatürk oldu. Büyük Atatürk’ü ve değerli annesi Zübeyde Hanım’ı saygı ve minnetle anıyoruz.

Şube, “Bütün annelerin de ülkemizin geleceğini inşa edebilecek çocuklar yetiştireceğine inanıyoruz. Bu anlayışla daha cesaret ve kararlılıkla hareket eden kadın üyelerimiz, sendikamızı daha üst seviyelere taşıyacaktır. Aslında bunu Türk Eğitim-Sen çatısı altında çok net olarak görmekteyiz. Bu birlikteliğimizi bu tür etkinliklerle daha da pekiştiriyoruz. Bu sebeple katılımcılara bir kez daha teşekkür eder bütün annelerin, Anneler Gününü kutlarız.”