AMASYA ŞUBE, VATAN KOKULU ŞİİRLE KIZIL ELMA’YA KONULU ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLEDİ.

Amasya  Şube ile Türk Ocakları Amasya Şubesi'nin Amasya Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlediği ‘VATAN KOKULU ŞİİRLERLE KIZILELMA'YA temalı şiir okuma yarışmasının finali 3 Mayıs 2018 tarihinde Amasya Belediye'si Kültür Merkezi Zeynep Hatun Salonunda gerçekleştirildi.

12 yarışmacının yarıştığı finalde  birinciliğe Otuz Kuş isimli şiirle Sağlık Bilimleri Fakültesinden Arife KOTAN, ikinciliğe Sarıkamış Şehitleri isimli şiirle Fen Edebiyat Fakültesinden Esra CEYLAN ve üçüncülüğe ise Bülbül isimli şiirle Eğitim Fakültesinden  Emirhan  SÜER layık görüldüler. 

Yarışma hakkında açıklama yapan Amasya Şube Başkanı Kamil TERZİ,

 "3 Mayıs Türkçülük gününde Vatan Kokulu Şiirlerle Kızıl Elma'ya temalı şiir okuma yarışmasının finalini gerçekleştirmekten büyük onur  duyduk.

Yarışmaya katılan tüm yarışmacı kardeşlerimizi  kutluyoruz.Hepsi çok başarılıydılar.

Katılımlarıyla gençlerimize destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Hüseyin Güneş,İl Müftümüz Sn.Abdulkadir Keşvelioğlu,MHP İl Genel Meclisi üyemiz Sn.Mesut Ünal,Türkiye Kamu Sen'e bağlı sendikalarımızin il Başkanları Sn.Muammer Tufanoğlu,Sn.Mehmet Yıldız,sagıdeğer üyelerimiz ve değerli gençlerimize çok teşekkür ediyoruz.

Kendine özgün sunumuyla herkesin hayranlığını kazanan   şair,aktör şiirin üstadı Sayın Yavuz Çetin ile müziğin üstadı, Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Ögretmenimiz Sn.Zafer Eren ve ögrencileri hepimizi büyülediler.Çok teşekkür ediyoruz.

Kılı kırk yararak en adil kararı vermek için emeklerini ve zamanlarını esirgemeyen Seçici Kurul üyelerimiz Sn.Hüsniye Mayadağlı,Sn.Kürsat Efe,Sn.Adnan Çakıcı,Sn.Mustafa Şen,Sn.Süleyman Soydaş ve Sn.Olcay Gökçe de teşekkürü en çok hakedenlerdi.

Birlikte organize ettiğimiz yarısmada ilk üç dereceye ücretsiz KPSS kursu hediye eden Vizyon Eğitim Kurumları sahibi ve Türk Ocakları Amasya Şube Baskanı Sn. Ahmet Zeytünlü'ye müteşekkiriz.

Böyle gençlerimiz olduğu sürece 3 Mayıs ruhunun ebediyyen yaşayacığına ve Türk birliğinin muhakkak kurulacağına yürekten inanıyoruz.

Varolsun Türk Milleti.Varolsun Türk Eğitim Sen.

Ne mutlu Türk'üm diyene!"dedi.