KİLİS ŞUBE, MEHMETÇİĞE DUACIYIZ

Kilis Şube Başkanı  Osman Boybeyi, Afrin’de ki Zeytin Dalı Harekatı hakkında önemli açıklamalar yaptı.  Boybeyi, Türk Ordusunun mücadelesi bir tek PKK’lı kalmayana kadar devam etmelidir diyerek şunları kaydetti:

“Yedi yıl önce başlayan Suriye’de ki karışıklık halen devam ediyor. Türkiye’yi çok etkileyen bu karışıklık Suriye’ye sınır olan Kilis’i de çok etkilemektedir. 2016 yılı Ocak ayından Haziran ayına kadar devam eden Kilis’e füze saldırıları, Türk Ordusunun Afrin’da ki Zeytin Dalı Harekâtı ile yeniden başladı. Can kaybı yaşadığımız son füze olayı ise, camide namaz kılan insanlarımızı vuran olay olup, füze saldırısı sonucu 2 insanımız şehit oldu. Bu olay bölücü PKK’nın içyüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Bu sebeple şanlı Türk Ordusunun mücadelesi bir tek PKK’lı kalmayana kadar devam etmelidir. PKK ülkemiz içinde ve sınırlarımızda bitirilmediği sürece milletimize rahat yoktur.  ABD, DEAŞ ve PKK’ya silah vermekte bu terör örgütleri vasıtasıyla Irak ve Suriye’nin kuzeyinde hakimiyet kurup Akdeniz’e açılan bir koridor oluşturmak istemektedir. ABD’nin amacı bu koridordan sonra İran ve Türkiye topraklarını da içine alan bir PKK Devleti oluşturmaktır. O halde Türk Devleti’nin gerçek düşmanı PKK ve DEAŞ gibi maşa örgütler değil, Haçlının başı ABD’dir. Yani Türk Devleti DEAŞ ve PKK ile değil, ABD ile mücadele etmektedir. Kuzey Irak referandumunu engelleyen ve Irak’ta özerk PKK Devletinin kurulmasını önleyen Türk Devleti, bugün de Afrın Operasyonu ile Suriye’nin kuzeyinde ABD tarafından oluşturulan PKK Bölgesini önlemeye çalışmaktadır. Bu mücadele de kazanılınca ABD hedefine ulaşamayacak, Kilis ve Türkiye huzura kavuşabilecektir. Türkiye Afrın operasyonundan sonra Suriye. Irak ve İran yönetimleriyle birlikte hareket etmeli ve Ortadoğu da huzur sağlanmalıdır.

Irak’ta, Suriye’de Türkün şanlı ordusu caydırıcı güç olarak kahramanca mücadele ederken, Türk Milleti tek yürek olarak gözbebeği Türk Ordusunun yanındadır. Milletimizin bağrından çıkan Mehmetçiğimiz sayesinde, inşallah bütün mücadeleleri kazanacağız. Suriye’yi PKK’lı it sürüsüne dar eden Mehmetçiğimizle ne kadar övünsek azdır. Milletimizin evlatları tıpkı ataları gibi destan yazıyor, Türk’ün gücünü dünyaya bir kere daha gösteriyor, ‘’Ezan Dinmez, Bayrak İnmez’’ diyerek tüm dünyaya meydan okuyor. Bu sebeple her zaman Mehmetçiğimize duacıyız.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında ve daha önce vatan müdafaası yaparken şehit olan tüm Mehmetçiklerimize, ayrıca Kilis’te füze saldırılarında şehit olan vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Şanlı Türk Ordusu ve Asil Türk Milleti ile ’’Bu cennet vatanı kimse bölemez’’ diyoruz.”