AMASYA ŞUBE, “MAHKEME KARARLARI TAŞOVA’NIN GERÇEK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN KİM OLDUĞUNU BELGELEDİ.”

Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Amasya ‘da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaparken görevinden alınan Ali Rıza Atasoy için yapılan  hukuk uygulamaları için önemli değerlendirmelerde bulundu. Terzi, “Sayın Ali Rıza Atasoy’un Taşova Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ilk alınması hukuksuzdu. Sayın Atasoy, bu hukuksuzluğu yargıya taşıdı ve mahkeme kararıyla Taşova’nın gerçek Milli Eğitim Müdürü olduğunu belgeledi.” dedi.

“2004 – 2014 yılları arasında on yıl süreyle Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapan, 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Yasası'nda yapılan değişiklik sonucu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınarak Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne eğitim uzmanı olarak atanmış, yaklaşık üç yıl aradan sonra Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine YARGI KARARI GEREĞİ yeniden atanarak 10 Ocak 2017 tarihinde Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başlayan Ali Rıza Atasoy, yaklaşık üç haftalık ikinci görev süresi sonunda yine hiçbir gerekçe gösterilmeden “hizmet gereği” gibi muğlak ve sudan bir gerekçeyle ikinci kez görevinden alınarak Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu defa da “Araştırmacı” olarak atanmıştır.

Sayın Ali Rıza Atasoy’un Taşova Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ilk alınması hukuksuzdu. Sayın Atasoy, bu hukuksuzluğu yargıya taşıdı ve mahkeme kararıyla Taşova’nın gerçek Milli Eğitim Müdürü olduğunu belgeledi.

Yargı tanımazların, hukuksuzluktan nemalananların talepleri üzerine ikinci kez Taşova Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınması ise hukuku hiçe saymak, yargı kararını dolaylı olarak uygulamamak olup daha büyük bir suçtur ve tazminatı gerektirir.

Görüştüğümüz Sn. Ali Rıza Atasoy, devletin vereceği her görevi gönül rahatlığı ile yapacak olgunluktadır. Şair ruhu, oynanan ayak oyunlarını anlayamamaktadır. Ayrım yapmadan hizmet etmeyi şiar haline getirmiş Sn. Atasoy hiç üzülmemiş, şaşırmamıştır. Gönlü rahattır. Ama esas merak edilen yerine gelenin nasıl gönül rahatlığıyla görev yapacağıdır. Taşova Eğitim camiamsısını bu saatten sonra meşruluğunu kaybetmiş, inandırıcılığı yitirmiş yönetim anlayışı beklemektedir,.
Taşova’nın gerçek Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy’dur. Tekrar alınması hukuku arkadan dolanmaktır. Bu haksızlığı Türk Eğitim Sen Amasya Şubesi olarak reddediyor ve kınıyoruz. Taşova ve Amasya’nın önde gelenlerinin bu hukuk kandırmacasına mani olmamaları, göz yummaları ise oluşan birlik beraberlik ruhuna hiç yakışmamıştır.
Türk Eğitim Sen Amasya Şubesi olarak Sayın Ali Rıza Atasoy’un yeniden vereceği hukuk mücadelesinde yanında olacağımızı ilan ediyoruz.

Taşova kaybetmiştir, Ali Rıza Atasoy yine kazanacaktır.”