UĞUR`DAN 40 YIL HATRI OLACAK HEDİYE

Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi'nin 2016 yılının ilk ve son üyesine teşekkür ziyareti gerçekleştirerek hediye takdim etti.

Sendikanın 2016 yılı ilk ve son üyesini görev yaptığı okullarda ziyaret eden Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur ve Şube Mali Sekreteri İlhami Genç, üye eğitimcilere teşekkür ederek Türk kahvesi ve fincan takımı hediyelerini takdim ettiler.  

Sendikacılığın yalnızca mali haklar konusunda görev yapan bir sivil toplum kuruluşu olmadığını belirten Mustafa Uğur, "Önceki yıllarda olduğu gibi 2016 yılının sonunda da 2016 yılının Ocak ayında alınan ilk üyesi ve 2016 yılı Aralık ayındaki son üyesini belirleyen şube yöneticisi arkadaşlarımız, 2016 yılının ilk üyesinin Nar İlkokulu'nda, son üyesinin ise Derinkuyu İmam Hatip Lisesi'nde görev yaptıklarını belirttiler. Bizler de temsili olarak bu iki kıymetli üyemizi okullarında ziyaret ederek teşekkür ve tebrik etmek, 40 yıl hatırda kalmak amacıyla Türk kahvesi ve fincan takımı hediyelerini kendilerine takdim etmek istedik. Kendilerine sendikamıza verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz" dedi.

Ziyaretlerde konuşan Şube Mali Sekreteri İlhami Genç ise, Hadis-i Şerif'de hediyeleşmenin sünnet olduğunun buyrulduğunu, bu vesile ile hem sendika üyeleriyle bir buluşma gerçekleştiğini hem de bir sünnetin de yerine getirildiğini vurgulayarak hediye takdim edilen eğitimcilere Türk Eğitim-Sen'in sendikal mücadelesine verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Hediyelerini Uğur'un elinden alan sendika üyeleri ise Türk Eğitim-Sen'in haklı sendikal mücadelesine verdikleri destekten ötürü gurur duyduklarını belirterek, nazik hediyelerden ötürü Uğur'a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.