KARAMAN ŞUBE: GÜZEL DİLEKLER KURSAĞIMIZDA KALMASIN

Karaman Şube Başkanı Ziya Hotamışlı, 2016 yılının pek çok acıların yaşandığı bir yıl olarak geride kaldığını söyleyerek, “2017 yılının daha ilk saatinde tüm iyi dilekler yeni bir acıyla sarsıldı. Adeta hevesler kursağımızda düğümlendi. İstanbul’da bir eğlence merkezine yapılan alçak saldırıda 39 kişi katledildi.70 de yaralı. Kurşunlarla vahşice katledilenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

Hotamışlı sözlerini şöyle sürdürdü: “Arap Baharı diye başlatılan; aslında bir iç savaş, isyan işgal ve sömürü planının İslam coğrafyasını ve özellikle de T.C. Devletini ve Türk Milletini hedef aldığı herkesin bilmesi gereken bir gerçektir. Demokrasi gelecek, halkın iradesi hâkim olacak, kimyasal silahlar var… Yalanlarıyla İslam ülkeleri teker teker fitne ateşinin içine atılıyor. Harabeye dönüyor…

Haçlı-Siyonist emperyalizmi ve onun değişik ad ve kisvelerdeki taşeronlarının kurduğu tuzak; Kuvay-ı Milliye ruhuyla başlarına geçirilecektir.

İnsanların inanç, düşünce ve hayat tarzları üzerinden nemalanma, ötekileştirme, ayrıştırma… yapanlar; bu ihanetin bilerek-bilmeyerek taşeron görevlileridir. Dolayısıyla bu vahşet; katliamın mekânıyla ve muhataplarıyla alakalı bir sorun değildir… Bu ve benzer cinayetlerin hiçbir gerekçesi hele hele dini bahanesi olamaz. Yüce dinimiz İslam insana ve mahlukata huzur, esenlik ve barış iklimi yaşatmak için gönderilmiş ilahi kurallar bütünüdür. Hedef; milli birliğimiz, bağımsızlığımız ve kardeşlik ruhumuzdur.

Sınırlarımız yol geçen hanına döndüğünden beri dünyanın her yanından ülkemize sapık, katil, hırsız, haydut ve ajan provokatör doluştu ve cirit atıyor…

Bununla görevli kişi, kurum ve yetkililer kınama ve lanetlemekle yetinemez. Vicdanlar rahatlamaz mantık tatmin olmaz. Gereken her türlü tedbirleri almalılar.

Can, mal ve her türlü insani haklarımız emniyet altında olursa huzurlu oluruz, yarınlar için hayaller kurar, hedefler belirleriz.

PKK, IŞİD ve türevlerinin panzehiri; bu saldırıların T.C Devletinin Türk milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve bağımsızlığına yönelik olduğunu bilerek hareket etmektir. Kuruluş felsefesi ve kurucu değerlere sadık kalmaktır.”