19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı provalarında ilçe kaymakamının kızıyla yaşanan sıkıntılardan dolayı üyemiz Şenol Eker bizzat kaymakamın talimatıyla hak etmediği davranışlara maruz kalmıştı. Bunun üzerine hem eğitim camiası hem de Çan halkı büyük tepki göstermişti. Hatta tepkilerin büyümesi üzerine Çanakkale valisi de sürece müdahale etmek zorunda kalmıştı.
Sendikamız da gelişmeleri yakından takip etmiş, 7 mayıs 2008 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla( kamuoyu gündemine taşımış; 9 Mayıs 2008 tarihinde de İçişleri Bakanlığı’na yazdığı bir yazıyla da ilgili makamdan gerekeni yapmasını talep etmişti ().
Tüm bu gelişmeler üzerine Çan Kaymakamı güya mağdur olan taraf kendileriymiş gibi üyemiz Şenol Eker hakkında bir suç duyurusunda bulundu. İşte bugün (22 Eylül 2008 Pazartesi) saat 14:00’te Çan Adliyesinde bu konunun davası görüşülecek. Duruşmaya Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Musa AKKAŞ ve Genel Merkez avukatlarımızdan Ömer SARPDAĞ da iştirak edecekler. İnanıyoruz ki, çok güvendiğimiz yüce Türk adaleti her zaman hakkın güçlünün olmayacağını ispat edecektir.