Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen öğretmenlerimiz için gerçekleştirilecek olan seminer ve mesleki çalışmaların, öğretmenlerimizin talep ettikleri il ve ilçelerde yapılmasını istemekteydi. Milli Eğitim Bakanlığı da yaptığı duyuruyla talebimizin yerine getirilmesini sağlamış oldu. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Genel Başkan İsmail Koncuk; “MEB resmi açıklamayı yaptı. Seminer çalışmaları 1 Eylül'de, tüm öğretmenlerimiz bu çalışmaları istediği yerde yapabilecektir. Hayırlı olsun.” dedi.
Buna göre 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlangıcı 14 Eylül’den 28 Eylül 2015 tarihine alınırken, öğretmenlerimiz için 1 Eylül 2015 tarihinde başlayacak olan seminer ve mesleki çalışmaların talepleri doğrultusunda istedikleri il ve ilçe Müdürlükleri tarafından koordine edilmesi kararlaştırıldı.
Bu şekilde Türk Eğitim-Sen’in girişimleri sonuç verdi ve öğretmenlerimizin yaşaması muhtemel bir mağduriyeti engellenmiş oldu.
Tüm öğretmenlerimizin 2015-2016 eğitim- öğretim yılı hayırlı olmasını diliyoruz.
MEB BASIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ