Öğrenci andı, İstiklal Marşı gibi değerlerimiz olmazsa olmazlarımızdır. Öğrenci andının kaldırılmasının tartışılması Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden, Türkiye’nin üniter yapısından rahatsız olunduğu anlamına gelmektedir.
Ayrıca öğrenci andının okutulmasına karşı çıkılması, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün altında farklı anlamlar aranması anlaşılabilir bir durum değildir. Bu noktada Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’nun sözlerini bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyoruz.