Türk Eğitim Sen Genel Merkezi Yönetim Kurulu 13.08.2021 tarih ve GTS.320.00/564 sayılı 7. Olağan Genel Kurul Süreci konulu yazısı gereğince Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Olağan Genel Kurul sürecine dair takvim ile bu süreçte yapılacak iş ve işlemler belirlenmiştir. Türk Eğitim-Sen Seçim Yönetmeliğinin 16 ve 17. maddeleri uyarınca; Olağan Genel Kurul Delege Seçimleri 16 Ekim 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Delege müracaatları 04 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayacaktır. Başvurular 08 Ekim Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir. Başvurular şahsen Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanlığına yapılacaktır. Delegelik başvuru dilekçesi şubemizden temin edilebilir. Delege başvuruları gerçekleştikten sonra Delege aday listeleri, seçimin yapılacağı yer ve saat, seçim gündemi, seçim takvimi ve yönetmeliğine göre şubemizde askıya çıkartılarak ilan edilecektir.
İlçelerimize göre delege dağılımı şu şekilde olacaktır.
Acıgöl: 5 Delege
Avanos:12 Delege
Derinkuyu: 7 Delege
Gülşehir-Hacıbektaş: 7 Delege
Ürgüp: 9 Delege
Kozaklı: 3 Delege
Üniversite:17 Delege
Merkez 1: 20 Delege
Merkez 2: 20 Delege
Tüm üyelerimize ilanen duyurulur.