Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu ve Ankara Şubelerimizin Kadın Komisyonu Üyeleri Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle 18 Mart 2016 tarihinde Keçiören’deki Güçsüzler Yurdu’nu ziyaret etti.
Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık ve Kadın komisyonu Üyeleri yaşlılarımızla sohbet etti. Firdes Işık, yaşlılarımızın bilgisinden, birikimlerinden, tecrübelerinden faydalanmamız gerektiğini söyledi.
Çanakkale Savaşları’nda babası şehit olan Güçsüzler Yurdu sakiniyle de duygusal anlar yaşandı. Işık, “Çanakkale Savaşları’nın 101’inci yıldönümünü kutluyoruz. Bu toprakları bize vatan yapan, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Suriye’de yaşananlardan ders çıkarmalıyız. Bu vatan toprakları şehitlerimizin kanıyla sulandı. Bir ve beraber olarak mücadele vermeliyiz. Bu topraklar bize ecdadımızdan yadigâr” dedi.
Daha sonra Merkez Kadın Komisyonu Üyeleri yaşlılarımıza hediye takdim etti. Ziyaret; yaşlılarımıza sağlıklı, hayırlı, uzun ömür dilekleri ile son buldu.
Merkez Kadın Komisyonu Üyeleri daha sonra Diyarbakır Sur’da şehit düşen astsubay Can Çalışkan’ın ailesini ziyaret etti. Firdes Işık acılı aileye başsağlığı diledi.
Merkez Kadın Komisyonu Üyeleri daha sonra Ankara 4 No’lu Şube’yi ziyaret etti. Ziyarette güncel olaylar hakkında sohbet edildi.