Cumhur ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki konfederasyonumuzu ziyaret etti.
Ziyarette MHP Genel Başkan Yardımcısı , Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankaya Belediye Başkan Adayı ’de bulundu.
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı , sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez Yöneticilerimizin de hazır bulunduğu görüşmede 31 Mart seçimleri ve ülke gündemi değerlendirildi.
KAHVECİ: SAYIN ÖZHASEKİ’NİN ADAYLIĞININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM
Ziyaretlerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ’ye teşekkür eden Genel Başkanımız , seçim çalışmalarında başarılar diledi. Kahveci, “Yaklaşan 31 Mart seçimleri çerçevesinde konfederasyonumuzu eden Sayın ’ye teşekkür ediyor, adaylık sürecinin hayırlı olmasını diliyoruz. Türkiye 400 bin üyesiyle bir taraftan çalışma hayatında mücadele ederken, diğer taraftan da memleket meseleleri üzerine mücadelesini devam ettirmektedir.
Yerel yönetimler kamu hizmetlerinin vatandaşa sunumu noktasında son derece önemli bir konumdadır. Vatandaşla birebir iletişim halinde olan yerel yönetim çalışanlarının haklarının teslim edilmesi, sözleşmeli ve farklı statülerde çalışanların kadroya geçirilmesi, maaşlarının düzenli bir şekilde ödenmesi gibi konular yerel yönetim çalışanlarının en önemli başlıklarıdır.
Bu bağlamda, 31 Mart seçimlerinden sonra göreve gelecek tüm Belediye Başkanlarına çağrımız bu konularda daha duyarlı ve hassas davranmaları yönündedir.
Ben Türkiye camiası adına sayın Özhaseki’ye tekrar lerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, çıktığı bu yolda ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
MEHMET ÖZHASEKİ: HERKES İÇİN BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ
Türkiye konfederasyonunu etmekten memnuniyet duyduğunu belirten , “Türkiye konfederasyonunu etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Özhaseki, nın önemine vurgu yaptı.
21 yıllık belediyecilik hayatı olduğunu ifade eden Özhaseki, “Bir çok projeye imza attım, bunları herkes bilir. Şimdi de başkent Ankara’ya talibiz. Cumhuriyet şehri Ankara için planlarımız birbirinden güzel. Bu projelerde çocuk, genç, yaşlı herkesi düşündük” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , Türkiye ’in misafirperverliğine tekrar teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.
YAŞAR YILDIRIM: ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ
MHP Genel Başkan Yardımcısı ise, “Türkiye hem çalışma hayatı hem de milli meselelere karşı son derece duyarlı bir sivil toplum kuruluşudur. Ülkemizin beka sorunu yaşadığı bu günlerde Türkiye ’in bu milli duruşu takdire şayandır. Ülke olarak bugünleri hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde aşacağız. bu vatanı seven, derdi vatan ve millet olan herkesi kapsayan bir oluşumdur” dedi.
NACİ BOSTANCI: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN ÇALIŞMALARI TAKDİR GÖRMEKTEDİR
AK Parti Grup Başkanvekili ise, Türkiye konfederasyonu 26 yıllık köklü bir geçmişi olan bir konfederasyondur. Türk memuru devletle özdeşleşmiştir, devletinin temsilcisidir. Bu anlamda, vatan sevgisini de, devlet bilincini de en yoğun yaşaması gereken kesimdir. Çalışmalarınız her kesimden büyük takdir görmektedir. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
AMBER TÜRKMEN: HAK MÜCADELESİ NOKTASINDA ÇALIŞMALARINIZI DESTEKLİYORUZ
Çankaya Belediye Başkan Adayı ise, “Belediyecilik bir hizmet yarışıdır. Sizler de sendikalar olarak daha iyi hizmet sunumunun sağlanması için mücadele veriyorsunuz. Bir anlamda biz hepimiz aynı amaç için uğraş vermekteyiz. Bu noktada Türkiye ’in yıllardır vermiş olduğu mücadele takdire şayandır. Hak mücadelesi noktasında çalışmalarınızı sonuna kadar destekliyoruz” dedi.