KAHRAMANMARAŞ VE TEKİRDAĞ'DA DA ONBİNLERLE YÜRÜDÜK

Eylemde konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 nolu Şube Başkanı Mustafa Gökhan şunları söyledi;

Çok değerli Kahramanmaraş halkı,
Bu eylem ne siyasi,ne ideolojik ne de bir çıkar amaçlı toplantıdır.
Bizi burada bir araya getiren, MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK duygusudur. Desteklerinizden dolayı tertip komitesi adına duyarlılığınız karşısında saygıyla eğiliyoruz.
Aziz Kahramanmaraşlılar,
Şehit haberleri ard arda geliyor. Son olarak Hakkari Dağlıca’da
12 vatan evladımızı şehit vermemiz, 16 askerimizin yaralanması, yüreklerimize bir kez daha kor düşürdü. Tüm Türkiye yasta.
 Artık tahammül edemiyoruz. Türkiye üzerinde oynanan oyuna
dur deme zamanımız geçmek üzeredir. Bu nedenle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan tezkere kararı, bir an önce uygulanmalı ve Irak’ın kuzeyine sınır ötesi operasyon gerçekleştirilmelidir.
Peşmergeler, ABD ve AB’den cesaret alarak, açıklamalarını gün geçtikçe sertleştirmektedir. Türkiye ile işbirliğine yanaşmayan ve meydan okurcasına söylemlerde bulunan peşmergelere de hadlerini bildirmeliyiz.
Hedef sadece PKK olmamalıdır. Zira PKK’yı besleyen, büyüten, güçlendiren,
 “Türkiye’ye kedi bile vermeyiz” şeklinde küstahça açıklamalarda bulunan peşmergelerin, teröristlerden hiçbir farkı yoktur ve onlar da etkisiz hale getirilmelidir.
Saygıdeğer Kahramanmaraşlılar,
Tüm bunların kaynağında ise ABD ve AB vardır. Özellikle ABD’nin
son günlerdeki tavırları oldukça manidardır. Türkiye’ye destek çıkmayan ve sınır ötesi operasyona sıcak bakmayarak, tehditkar açıklamalarda bulunan ABD, Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını görmezden gelmektedir. Kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden ABD’nin asıl niyeti, Türkiye’nin içte ve dışta zayıflamasını sağlamak ve bölgeye tek başına hakim olmaktır.
“Bize süre verin” şeklinde Türkiye’yi oyalayan ABD’nin, terörle mücadelede, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye’nin yanında olmayacağı çok açıktır. Zira PKK’nın kullandığı teçhizatların, hangi ülkelerden geldiği herkesin malumudur.
Sayın Kahramanmaraşlılar,
Türkiye çok derin bir kıskaç altındadır. Türkiye’nin dört bir yanı artık mayınlı tuzaklarla doludur. Bu noktada irade, kararlılık çok önemlidir. Tam bağımsız bir ülke olan Türkiye, hiçbir devletten ültimatom almaz, hiçbir devletin çıkarları doğrultusunda hareket etmez. Dolayısıyla hükümet artık bir yerlerden talimat beklememeli, bir an önce harekete geçmelidir.
Milletin sabrı ve dayanacak gücü kalmamıştır.
Yüce milletim,
Bugüne kadar dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerden sayısız darbeler yiyen Türkiye, insiyatifini kullanmalı ve terörü sona erdirmek üzere Irak’a,
başta operasyon olmak üzere;gerekirse savaş dahil tüm yolları denemelidir. Geniş kapsamlı bir temizlik yapılmadıkça,  PKK’nın saldırıları sona ermeyecek ve şehit haberleri üzülerek söylüyoruz ki artarak gelecektir.
Ey yüksek karakterli insanlar,
Kalleş saldırılara karşı Türkiye, birlik ve bütünlük içinde olmalıdır. Türkiye’yi yok etmeye çalışan densizlere, Türk halkı olarak istediğini vermeyeceğiz.
Leş kargaları ve onların destekçileri kendi kanlarında boğulacaktır.
Kahraman İnsanlar,
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde PKK’ya terör örgütü diyemeyen vekil görmek istemiyoruz.
Saygıdeğer katılımcılar,
Eylemimiz burada son bulmuştur.Kahramanmaraş’taki bütün siyasi partilerden tutun da sivil toplum kuruluşlarına,esnafından memuruna,gencinden yaşlısına,kadınından erkeğine bütün Katılımcılara teşekkürlerimizi sunarken sağduyulu olarak katılımcıların dağılmalarını umuyoruz.

TEKİRDAĞ DA SENDİKALRIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE 40 BİN KİŞİ YÜRÜDÜ

Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen ve 40 bin kişinin katıldığı yürüyüşe bütün sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler destek verdi.
Hükümet önünde saat 17.00’de başlayan yürüyüş, 18.00’de Hayrabolu üzerindeki şehitlikte sona erdi. Yol boyunca 40 bin Tekirdağlı hep bir ağızdan “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Kahrolsun Terör, Kahrolsun PKK, Kahrolsun ABD, Vatan Sana Canım Feda, Çıktı Teskere Alın Bizi Askere, Askere Uzanan Eller Kırılır” sloganları atıldı. Yürüyüşün sonunda şehitlerin künyesinin okunması ve yapılan duadan sonra şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.
Yürüyüşün sonunda Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Muzaffer DOĞAN, “Önceki gün şehit olan 12 Mehmet’imiz bugün doğduğu şehirlerde toprağa veriliyor. Onlar, toprağa değil, bizim gönlümüze bir fidan gibi dikiliyor. Bugün onlarla beraber olamadığımız için üzgünüz. Bizler de bu ülke için canını vermeye hazır insanlar olarak onlara karşı görevlerimizi yerine getirmek için burada toplandık. Ruhları şad olsun. Mekânları cennet olsun. Türk milletinin başı sağ olsun” dedi.
Doğan konuşmasının devamında, “Şehitler listesine önceki gün 12 fidan daha eklendi. Türkiye’nin her yerinde kutsal toprağı kanları ile sulayan binlerce Mehmet’in yanında kurşuna dizilen öğretmenler var, imamlar var, polisler var, korucular var. Sabır taşını bile çatlatacak, demiri bile eritecek bir süreç bu… “Türkiye artık bu kadar tabutu kaldıramaz. Hiçbir omuz bu kadar ağırlığa dayanamaz” beklentisine Türk milleti birlik ve bütünlük içersinde cevap vermektedir.
Milletimiz, bütünlüğünü koruyarak, birlik ve bütünlük konusunda canını vermeye hazır durumda olarak, hükümete sesleniyor:  “Bölünmemizi isteyenlere ve onların maşası durumundaki PKK’ya dersini ver artık” diyor” dedi.
Doğan konuşmasının sonunda, “Öfkenin kine, acının nefrete dönüşmemesi, sağduyunun tutsak düşmemesi için…  Gözyaşının her şeyi önüne katan sel gibi değil, vakur bir ırmaktan akan su gibi olması için… PKK’nın, işbirlikçilerinin ve destekçilerinin oyununa gelmemek için… Karanlık senaryoları için pusuda bekleyenlere fırsat yaratmamak için, bugün sağduyulu olduk. Ülkenin efendisi gibi davrandık ve hiçbir provokasyona fırsat vermedik.
Yürüyüşe katılarak hem şehitlerimize sahip çıktınız. Hem de Türkiye Cumhuriyeti üzerinde hâkimiyet kurmaya çalışanlara, vatanımıza ve milletimize darbe vurmaya çalışanlara güzel bir cevap verdiniz Teşekkürler Tekirdağ ” dedi.