TÜRKAV’DAN SENDİKAMIZA ZİYARET

          Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 24-25 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılan Genel kurul’da yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyelerimizi tebrik etmek ve 25 Kasım tarihinde gerçekleştireceğimiz iş bırakma eylemine destek vermek amacıyla sendikamızı ziyaret etti.  

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile biraraya gelen TÜRKAV Genel Başkanı Şemsettin YELMEN, Genel Başkan Vekili Doğan TÜRK, Genel Sekreter Mehmet TOPALGÖKÇELİ, Genel Başkan Yardımcısı Hulusi AÇIKBAŞ ve Genel Başkan Yardımcısı Ebubekir KORKMAZ kamu çalışanlarının sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

 

Kamu çalışanlarının örgütlü olmasının önemine değinilen görüşmede Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, 25 Kasım tarihinde yapılacak iş bırakma eyleminin hükümete uyarı niteliğinde olacağını söyledi. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten KONCUK,  Anayasa’nın temel ilkeleri doğrultusunda buluşmanın önemine değindi.

 

TÜRKAV Başkanı Şemsettin YELMEN de, açılım adı altında ülkemizin temellerine dinamit konulduğunu ve insanlarımızın ayrıştırıldığını söyledi.