TEŞEKKÜR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği işbirliğinde UNESCO tarafından 2020 yılının “Bilge Tonyukuk Yılı”  anısına 12-15 Kasım 2020 Tarihinde 3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi katılımcıları ve katkı sunanlara bir teşekkür mesajı yayınladı.  Kongrenin hazırlık aşamasından kapanış oturumuna kadar sürecin her safhasında emeği geçenlere teşekkür eden Geylan, mesajında şunları söyledi:

“2020 Bilge Tonyukuk Yılı Anısına 3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi tamamlandı.

Türkiye ile birlikte 13 ülkeden 400 bilim insanının 74 eş zamanlı oturumda 318 tebliğ sunduğu kongremiz Cumartesi gerçekleştirilen kapanış oturumunda yayınlanan sonuç bildirgesi ile sona erdi.

Kongrenin açılış iştirak ederek konuşmalarıyla katkı da bulunan; Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Azerbaycan Tahsili İşçileri Azad Hemkarlar İttifakı Genel Başkan Yardımcısı, Mirza Caferzada, Kazakistan Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Aygül Mukaşeva, Makedonya Ufuk Derneği Başkanı Elvin Hasan, Irak Türkmen Eğitimciler Öğretmen Örgütü  Başkanı Abdulselam Bayraktar, Romanya Türk Tatar Kökenli Öğretmenler Derneği  Başkan Vekili Vildan Bormambet, Kıbrıs Türk Memur Sen Genel Başkanı Akın Manga, Kosava Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala’ya

Kongremizin açılış oturumunu gerçekleştiren; Prof. Dr. Esma Şimşek, Prof. Dr. Öcal Oğuz, Prof. Dr. Dursun Yıldırım ve Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz’a;

Kapanış oturumunda söz alan; Prof. Dr. Selahattin Kaymakçı, Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Prof. Dr. Erol Turan, Prof. Dr. Hayati Beşirli ve Prof. Dr. Bülent Güven’e;

Tüm oturumları başarıyla yöneten oturum başkanlarımıza ve kongremize eserleriyle katkı sunan bütün bilim insanlarımıza teşekkür ediyorum.

Öte yandan “Güncel Gelişmeler Işığında Karabağ Sorunu” konulu panelimize konuşmacı olarak iştirak eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Sarıkaya ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Bahadır Bumin Özarslan’a da hassaten teşekkür ediyorum.

Ayrıca Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cengiz Kocakaplan’ın koordinatörlüğünde, kongremizin hazırlık aşamasından kapanış oturumuyla tamamlanmasına kadar sürecin her safhasında büyük emek ve gayretlerini esirgemeyen AR-GE sorumlumuz Doç. Dr. Yılmaz Yeşil ve Trabzon 2 No’lu Şube Başkanımız Sayın Metin İskenderoğlu’na da tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.”