MERKEZ KADIN KOMİSYONU’NDAN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu üyeleri Cebeci Şehitliğini ziyaret etti. Hain saldırılar sonucu şehit düşen askerlerimizin kabirleri başında dua okundu. Ziyarette bir konuşma yapan Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, şehitliğin çok yüce bir makam olduğunu belirterek, bu vatan uğruna şehit düşen asker ailelerinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Merkez Kadın Komisyonu üyelerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte Işık sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonları olarak sendikamızın ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Sendikamızın ‘Bizim ilkemiz önce ülkemiz’ sloganından hareketle ve ana duyarlılığıyla geçtiğimiz ay geçtiğimiz ay da kahraman gazilerimizi ziyaret etmiştik.
Bu topraklar şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanmış ve vatan olma özelliğini almıştır. Bu güzel ülkemizde hür ve bağımsız yaşıyorsak, Malazgirt’ten, Dumlupınar’da, Kocatepe’de, Sakarya’da, Çanakkale’de şehit olan binlerce vatan evladının sayesindedir. 
Bunun bilincinde olan siz yürekli vatansever kadınlarla şehitlerimizi her zaman yad ediyor. aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Bizler biliyoruz ki milli birlik ve bağımsızlığımızın şahitleri aziz şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Bu vatan ve Türk Milleti için hizmet eden, canını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz.”