GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK`TAN ALİ YALÇIN`A HODRİ MEYDAN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, çalışma hayatının sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, yetkili konfederasyonun Genel Başkanına "Hodri meydan" dedi.
Genel Başkanımız İsmail Koncuk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda şu satırlara yer verdi;
"2013'de elde edilen 1.8 lik enflasyon farkını 2015'de masada gasp ettirenler,utanmadan memura en yüksek zammı aldık diye övünüyor.Yuh artık.
Bu sanal enflasyon ile bu kadar oluyor.Bunu hesaba katmayanlar memurların %15'lik vergi diliminden, %20'lik dilime girdiğinden de habersiz.
Ey acemi sendikacı masada çaldırdığın %1.8 lik zammımızın hesabını 2 yıldır veremedin.Vergi dilimi oyununun önüne geçmeyi dahi düşünemedin.
Bir başka ülkede olsa senin gibileri sendikanın kapısından bile geçirmezler ama bu ülkede başarısız olmanın  ne yazıkki bir karşılığı yok.
Öğretmenlik sözleşmeli oluyor, mülakat geliyor, iş güvencesini kaldıramayanlar saçma sapan bir performans sistemini zorluyor.Gıkın çıkmıyor.
Göstermelik açıklamalarını kimse yemiyor.Türkiye Kamu-Sen gibi eyleme var mısın?Yoksa her zaman olduğu gibi el altından destek mi olacaksın?
Milyonlarca işsiz memleket evladı dururken, 3,5 Milyon Suriyeli'ye vatandaşlık geliyor.Çıkın iki kelam edin de görelim.Yürek ister tabi ki" dedi. 

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, uygulanmayan toplu sözleşme kararlarını da değerlendirdi. Koncuk, "Ahlaksızlığı deşifre edeceğiz diyorum çünkü imza atanların imzasının gereğini yerine getirmemesi,insanları aldatması ahlaksızlığın kralıdır" dedi.
Genel Başkan Koncuk;
Uygulanmayan toplu sözleşme kararları için, bilhassa 4-C ve üniversiteli işçiler konusunda Türkiye Kamu-Sen olarak makul birsüre sonra dava açacağız.
Sonuç ne olursa olsun, yargı hakkımızı kullanacağız, en azından acemi sendikacıların, belki, yüzü kızarır!Toplu sözleşme ciddi iştir.
Süre, Sayın Soylu'nun Maliye Bakanı görüşmesi sonrasıdır.Süre 15 günü geçmeyecektir.Yargı hakkımızı kullanarak ahlaksızlığı deşifre edeceğiz.
Ahlaksızlığı deşifre edeceğiz diyorum çünkü imza atanların imzasının gereğini yerine getirmemesi,insanları aldatması ahlaksızlığın kralıdır.