ACI KAYBIMIZ

Konya 2 No’lu Şube Başkanımız Hasan Karayılan, Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Değerli eğitimci, vefakar, cefakar şube başkanımız Karayılan, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.  Türk sendikacılığına önemli katkıları olan, üyesi olmaktan büyük gurur duyduğu Türk Eğitim-Sen camiasına büyük hizmetler veren Hasan Karayılan’ın vefatı hepimizi derin bir üzüntüye boğmuştur.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz. Karayılan’ın cenazesi 30.07.2015 tarihinde (Bugün) ikindi namazını müteakip Konya Hacı Veyis Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı'na defnedilecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Hasan Karayılan’ın Özgeçmişi:

1959 Konya İli Çeltik ilçesine bağlı Gökpınar kasabasında doğan Karayılan, 1979 yılında Afyon Eğitim Enstitüsünü bitirerek, Kasım ayında Malatya ili Merkez Uluköy İlkokulu’nda öğretmenliğine başladı. Daha sonraki yıllarda yurdun değişik yerlerinde öğretmen, müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yaptı. 1994 yılında Konya İli Selçuklu İlçesi Ahmet Perihan Demirok İlköğretim Okulu’nda 9 yıl öğretmenlik yaptı. 1996 yılında Konya Eğitim Fakültesi’nde lisansını tamamladı. 2004-2005 eğitim-öğretim yılında Selçuklu İlçesi Barbaros İlköğretim Okulu’nda müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 20.05.2007 tarihinde Selçuklu İlçesi Rebii Karatekin İlköğretim Okulu’nda okul müdürü olarak görev yaptı. Karayılan, Barbaros İlköğretim Okulu’nda, Karatay Akif Paşa İlkokulu’nda ve Çatalhüyük Munise Lütfi Onat İlkokulu’nda müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yöneticileri ile birlikte Konya 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Karayılan’ın Konya’daki cenaze törenine katıldı. Ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı dileyen Koncuk; “Hasan Karayılan kardeşimi ebedi yolculuğa uğurlamak üzere hepimiz buradayız. Allah bütün günahlarını affetsin cennet-i alada yer bulmuş olsun. Hasan kardeşimiz bizim camiamız açısından önemli işler yapmıştır. Her şeyden önce bir gönül ve ahlak adamıydı. Aynı zamanda bir dava adamıydı. İnanıyorum ki, bu yapmış olduğu ahlak mücadelesi ebedi alemde de karşılık bulacaktır. Ailesinin, sevenlerinin ve tüm camiamızın  başı sağolsun. Allah onun evlatlarına uzun ömürler versin. Ruhu şad mekânı cennet olsun.” dedi.