DEVLETİ BU HALE GETİRENLERE YAZIKLAR OLSUN!

www.kamusitesi.com   haberi

Gaziantep Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Gaziantep Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mithat Sevin’in doğum gününü kutlayarak pasta kesti.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen kutlamada, ne hikmetse, basın mensupları da çağırılarak, flaşlar ve kameralar önünde “hepi bört dey tu yu” yapıldı. Kutlama yerel televizyonlarda ve basında haber oldu yayımlandı.

Biz de Kamusitesi olarak, vardır bunun bir hikmeti diyerek haber yapıyoruz.

Diğer sendikalar ve devlet bürokrasisinin anlam veremediği bu kutlamanın, yağcılık olup olmadığı, kime hangi amaçla mesaj verilmeye çalışıldığı, kaymakam Uğur Turan’ın ne yapmaya çalıştığı tartışma konusu oldu. Kaymakam Uğur Turan’ın, diğer sivil toplum örgütü başkanlarına, daire amirlerine ya da mahiyetindekilere de böyle bir kutlama alışkanlığı olmadığı ve bunun mutat bir olay olmadığı dikkat çekerken, medya mensuplarının bu kutlamayı görüntülemesi için özelikle çağırılmasının da ne anlama geldiği trajikomik bir durum ortaya çıkarmaktadır.

Diğer sivil toplum örgütleri ve sendikalardan bazılarının, Kaymakam Uğur Turan’a yapmayı planladıkları ziyaretleri, ciddiye alınmayacak bir şahıs intibaı uyandırdığı için iptal ettikleri bildirildi.

Gaziantep Şahinbey ilçesinin kaderi mi bu?

600.000 kişilik nüfusuyla Türkiye’nin birçok ilinden büyük olan Şahinbey ilçesi eski kaymakamı,  şimdi Muş valisi olan Ali Çınar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ayakkabılarını temizlemek isterken görüntülenmişti.

Ali Çınar, ilkeli(!) duruşlarının ödülünü vali olarak alırken, “doğum güncü”  kaymakam Uğur Turan’ın da aynı yolda emin adımlarla yürüdüğü konuşulmakta, ama bunu bakan düzeyi yerine, esemesi bile okunamayacak, daha önce devletten hak etmeden yolluk alıp, paraları cebine atması skandalıyla gündeme gelen ve aldığı para geri ödettirilip, suçunun üstü idari cezayla örtülen bir şahsa kutlama yaptığı da kamuoyunda konuşuluyor.

www.kamusitesi.com