MÜCADELEMİZ VE ÇELİK'DEN GERİ ADIM
Bir sarı sendikanın sitesinde, ek ders problemini çözdüklerine dair haber yapması da doğrusu düşündürücü. Böyle bir açıklama sevk eylemine katılan binlerce eğitim çalışanına da hakaret, yani siz binlerce eğitim çalışanının iş bırakması sonucu değil de, 24 Nisan'da, tatil gününde yaptığınız kıytırık basın açıklaması ile mi, bu problemi çözdüğünüzü söylüyorsunuz, pes vallahi, yüzsüzlüğün bu kadarına pes.

Bu sözde sendika ile ilgili daha başka sözler söylemek istemiyoruz. Yorum eğitim çalışanlarına aittir. Bu arada Türk Eğitim Sen sitesinde genel iş bırakma eylemi ile ilgili anketimizde isteklilerin oranı %82'ye ulaşmıştır. Böyle bir anket bile, bu yönüyle neleri hallediyor. Sözü bile sayın Hüseyin ÇELİK'e duyumlar aldırmaya başladı. 22 Temmuz 2007 seçim yılı, bu günlerde hangi siyasetçi genel iş bırakma eylemini göze alabilir. Gelişmeyle ilgili Star gazetesinin haberi aşağıdır.iBRETLİK BİR HABER DOĞRUSU, ALLAH GARİBİ SEVİNDİRMEK İÇİN EŞ...Nİ KAYBETTİRİR SONRA BULDURURMUŞ sözünü akla getiriyor. Yalnız, bu habere ihtiyatla yaklaşmanızı tavsiye ediyoruz, yeni genelgeyi bir görelim.

"RESMİ TATİLLERDE EK DERS KESİLMEYECEK

Milli Eğitim Bakanı Çelik star aracılığıyla 600 bin öğretmene müjde verdi. Çelik, bayram ve resmi tatillerde ek ders ücretlerinin artık kesilmeyeceğini açıkladı

MİLLİ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten 600 bin öğretmene müjde verdi. Çelik, yeni bir çalışmayla resmi bayram ve resmi tatillerde öğretmenlerin ek ders ücretlerinin bundan sonra kesilmeyeceğini açıkladı. Çelik, star’a yaptığı açıklamada, Aralık yayımlanan genelgenin yanlış anlamalara sebep olduğunu belirterek bunları sona erdirmek için yeni bir çalışma yaptıklarını bildirdi. Çelik, milli ve mahalli bayramlar nedeniyle tatil olan günlerle, ayakta tedavileri nedeniyle ders görevinin yerine getirilmediğinde de ek ders ücreti ödeneceği haberini verdi.

Ancak, öğretmenlerin raporlu olduğu günlerde ek ders ücreti alamayacağını ifade eden Çelik, ‘Sadece öğretmenler için değil, müsteşar, genel müdürler de rapor aldıkları zaman ek ders ücreti alamazlar. Aynı şekilde öğretmenler içinde bu hüküm geçerlidir’ dedi

YANLIŞ UYGULAMALAR

ŞUBAT ayında yayımladıkları genelgenin bazı uygulamalarda tereddütlere neden olduğunu belirterek ‘Mesela 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ve sonraki tatil gününde öğretmenlerimize ek ders ücreti ödenmesi gerekirken ödenmediği şeklinde duyumlar aldık. Bunun üzerine Maliye Bakanlığı yetkilileriyle görüşüp konuyu netleştirmeye karar verdik’ diye konuştu. 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi resmi bayramların ve tatillerinin öğretmenlerin kendi iradesi dışında olduğunu vurgulayan Çelik, ‘Böyle törenler ve tatiller, kanunlardan kaynaklanan bir engel olduğu için öğretmenlerin mağdur olmaması lazım’ dedi.

AYAKTA TEDAVİYE EK DERS

Çelik hastalık nedeniyle alınan raporun, öğretmenlerin ayakta tedavi gördüğü, günlük sevk işlemleri ile karıştırıldığının altını da çizerek ayakta tedavi görüldüğünde ek ders ücretlerinin ödeneceğini kaydetti. Çelik, öğretmenlerin ek derslerinin kesileceği iddialarının doğru olmadığını da kaydetti."

STAR