BELGEN KADAR KONUŞ!

 

 

MEB başvurumuz üzerine norm kadro fazlası yöneticilerinin durumu ile ilgili yeni bir değerlendirme yaparak, aşağıdaki yazıyı yayınladı;

Yazı için tıklayınız

Bu yazı ile bir çok yöneticinin norm kadro fazlası olmasının önüne geçilmiştir. Yaşanan problemle ilgili Türk Eğitim Sen Genel Merkezi aşağıdaki linkteki yazıyla durumu MEB’e ileterek problemin çözümünü istemiş ayrıca Genel Başkanımız İsmail KONCUK Genel Müdür Hamza AYDOĞDU ile bir çok kez görüşerek, problemin çözülmesini istemiştir. Resmi başvurumuz için tıklayınız.

Bu görüşmeler sonucu, problemin çözülmesi üzerine, sitemizde, Bakan Sayın Nabi Avcı’ya yönelik, bir teşekkür ifadesinin de   yer aldığı, bir haber yayınlanarak sayın Bakandan eğitim çalışanlarını diğer problemlerine de aynı hassasiyetle yaklaşması istenmiştir.

Mesele, problemi kimin çözdüğü değil, çözülmüş olmasıdır, bu konuda başka sendikaların gayretleri ve girişimleri de olabilir. Bu girişimlerin hepsi, bizim açımızdan saygıdeğerdir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi,  bu konuyu resmi bir yazı ile de MEB’e taşımış ve sitesinde yayınlamıştır. Diğer sendikanın bu konuda yayınlamış olduğu resmi bir yazısını biz görmedik, ancak görüşmeler yaptıklarına dair açıklamalarını, problem çözüldükten sonra gördük.

Bunlara rağmen, bir sendika yöneticisi, seviyesiz bir üslupla sendikamıza saldıran bir yazı kaleme almış ve yazı bir kısım internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu kişinin muhatap alınmasının da bir hata olduğunu bilmemize rağmen, bu açıklamayı, yazıdan rahatsız olarak, sendikamızı arayan üyelerimiz olması sebebiyle, kamu oyunu doğru bilgilendirmek amacı ile, yapma gereği hasıl olmuştur.

Esasen, hangi sendika olursa olsun, bir sendikanın genel merkez yöneticisi olamayacak kadar seviye fakiri, yalanı, iftirayı meşru gören kişilerin bu makamlarda olması kaygı vericidir.Belgeli bir çalışmamızı yok sayacak kadar yalancı olan bu vatandaşa, belge konuşur diyoruz, varsa resmi başvuru belgen çık yayınla, yoksa sus, adam sansınlar.