İŞYERLERİ ÖNÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

Türkiye Kamu-Sen ülke genelinde şehitlerimizi anmak için saygı duruşunda bulundu.

 

Şehitlerimizi rahmetle anmak için düzenlediğimiz etkinlikte, ülkenin dört bir köşesinde kamu çalışanları bu vatan uğruna canlarını feda etmiş Mehmetçikler ve Polislerimiz için saygı duruşunda bulundu. Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel merkezleri de Ankara'daki kamu kurumları önünde toplanarak şehitlerimizi andı.  

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut ile sendikaların genel merkez yönetim kurulu üyeleri ile TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel Ankara Posta İşletme Merkez Müdürlüğü önünde idi. 

 

Çalışanların kurumun önünde toplanmasının ardından şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

 

Çalışanların geniş katılımıyla gerçekleşen anma eyleminde konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ülkenin sıkıntılı günler yaşadığını söyleyerek birlik ve beraberlik duygusunun zedelenmeye çalışıldığına dikkat çekti. Genel Başkan konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak vatan yaptığı topraklarımız üzerinde hain emeller besleyen eli kanlı caniler, neredeyse her gün birkaç evladımızı şehit eder duruma gelmiştir.

 

Uzun soluklu ve küresel bir planla, milletimizin teröre karşı duyarlılığı yok edilmek, direnci kırılmak istenmektedir. Ama bu topraklarda ateş sadece düştüğü yeri yakmaz. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Birimizin acısı, hepimizin yüreklerini dağlar. Bu nedenle bu milleti yok etmek için kurulan bütün hain planlar bozulmaya mahkûmdur.

 

Unutmayalım ki; bizler rahat yataklarımızda uyurken, 20 yaşındaki gencecik evlatlarımız, soğukta, sıcakta; gece, gündüz, yağmur, çamur demeden nöbet tutuyor, çatışmaya giriyor. Bu topraklarda ezanlar susmasın diye, ay yıldızlı al bayrak göklerden inmesin diye can veren evlatlarımız var. u yavrularımız, gündelik, gelip geçici telaşlar içerisinde unutulup gitmeyi değil, her an, her saniye hatırlanmayı hak ediyorlar.

 

Bizler milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülkemizi bölmeye, kardeşi kardeşe düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Birliğimiz ve kardeşliğimiz; ortak hareket ederek, sevinci ve kederi paylaşarak artacak, şehitlerimizin ruhları bu sayede huzur bulacaktır. Bugün buraya, bizler milletçe şehitlerimizi unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı ifade etmeye geldik.  Bu vatan için hayatlarının baharında canlarını vermiş, bizlerin buralarda güven içinde çalışabilmelerini ve yaşayabilmelerini sağlamış şehitlerimizi anmak, İstiklal Marşımızın ebediyete kadar bu topraklarda yankılanacağını bir kez daha ilan etmek  ve onlara olan minnetimizi, ruhlarına göndereceğimiz bir Fatiha ile duyurmak üzere toplandık.

 

Bilinmelidir ki, şehitlerimiz canlarını bu vatanın birliği ve dirliği için verdiler. Bu nedenle her türlü provakasona, tahriğe ve desteğe rağmen et tırnaktan ayrılmayacak, bu vatanın hiçbir ferdi binlerce yıllık kardeşliğimizden vazgeçmeyecek, hainler emellerine ulaşamayacaktır.  Şundan eminiz ki; bizi bize düşman etmeye, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, döktükleri kardeş kanlarında, babaların, bacıların, anaların göz yaşlarında boğulup gidecektir!

 

Bu vesile ile terörü, teröristi ve onların gizli açık her türlü destekçilerini lanetliyor; devletimizin ve birliğimizin teminatı; varlığımız ve huzurumuz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz."

 

Daha sonra Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal şehitlerimiz ve ülkemiz için dua okudu. Duanın ardından El Fatiha okunarak şehitlerimiz bir kez daha rahmetle anıldı. Posta dağıtıcısı olarak askeri görevini yapmakta iken şehit olan Ahmet Sandalcı da törende anıldı.

...::: GENEL BAŞKANIN KONUŞMASI İÇİN TIKLAYINIZ :::...