ÖSYM YALAN MI SÖYLÜYOR?

ÖSYM yapılan onca haber sonrasında göstermelik bir açıklama yaptı ve aşağıdaki haber metnini yayınladı.

2011-KPSS'nin 4 oturumuna giren toplam aday sayısı 920 bin 168’dir. Blok yanlış iddiasıyla şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran aday ise 40’a yakındır. ÖSYM, gerek internette iddialarını yayınlayan iddia sahibi adayların gerekse de konuyla ilgili şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran adayların soru kitapçıklarını fiili olarak incelemiştir. İnceleme sonucunda iddialarının asılsız olduğu anlaşılmıştır.

Bu açıklamayı okuyanlar ilk anda, vay be itiraz eden sadece 40 kişiymiş, boşuna bir bardak suda fırtına koparmışlar, diye düşünmüştür.Ancak cümleyi şöyle okuduğunuzda işi anlıyorsunuz, “Blok yanlış iddiasıyla şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran aday ise 40’a yakındır.” Neymiş, blok yanlış sebebiyle itiraz eden 40 kişiymiş.Ey ÖSYM KPSS ye girenler dilekçelerinde netlerinin eksik olduğunu ifade etmişlerdir, blok yanlış işi başka bir problemdir ve bir çok adayda blok yanlış bulunmaktadır, bu durumu dilekçede belirtmek başka bir şeydir, burada esas olan netlerin eksik hesaplanmasıdır ve ana iddia da budur.

Türk Eğitim Sen olarak ÖSYM Başkanı Ali DEMİR’e soruyoruz, Sayın Demir, ÖSYM’ye benim netlerim eksik hesaplanmış diye dilekçe veren kaç kişidir, siz bunu açıklayın.Ayrıca, adaylara ait soru kitapçıklarını yayınlamaktan neden kaçındığınızı da açıklayın.

Bütün bu yaşananlardan sonra ÖSYM yalancılığa mı başladı diye düşünmeden edemiyorsunuz.KPSS’ye giren pek çok kişinin de ÖSYM’nin yalan söylediği konusunda ciddi şüpheleri bulunmaktadır.

Sayın Ali DEMİR, şunu kafanıza yazın, adaylara ait soru kitapçıklarını yayınlamadığınız sürece şaibeden kurtulmanız mümkün değildir. Varsa bir hata, açıklama yapmaktan çekinmeyin, aksi takdirde açılacak pek çok dava sonucu varsa bir yalan er veya geç ortaya çıkacaktır. Atalar boşuna söylememiş;”Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.”

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ