GENEL BAŞKAN HÜSEYİN ÇELİK’E CEVAP VERDİ

         Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in, KPSS’den 43 puan alan Yahya Erdoğanlı’yı sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirmesini kamuoyunun gündemine taşımış ve Çelik hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

         Bunun üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, basın açıklaması yaparak, birtakım yanlış beyanlarda bulundu ve kamuoyunu yanılttı. Konuyla ilgili Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, Sky Türk’te Hüseyin Çelik’e cevap verdi.

         Koncuk şunları söyledi: Sayın Çelik bizi yanlış beyan vermekle suçluyor. Hüseyin Çelik, kendi yayınladığı genelgelerden habersiz. KPSS sonuçlarına göre sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılıyordu. Hüseyin Çelik, AKP Ankara Milletvekili Burhan Kayatürk’ün KPSS’den 43 puan alan akrabasının atamasını yapmıştır. Çelik bu atamayı kabullendi ancak birtakım yanlış bilgiler arkasına sığındı, hiçbir kurala bağlı olmadan sözleşmeli öğretmen ataması yapılıyor gibi açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar Çelik’e hiç yakışmıyor. Hüseyin Çelik’i kınıyorum. Buna atama şeklinde görevlendirme deniyor. Bunun görevlendirme olması şaibeyi ortadan kaldırmaz. Hüseyin Çelik, 43 puan alan bir kişiyi nasıl sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirmiştir? Niye başkalarını atamamış da bu kişiyi atamıştır? Çelik, 370 bin öğretmen için bu yetkini kullanmamış da, niye bu kişi için kullanmıştır? Bu durumda KPSS’yi ortadan kaldıralım, tüm atamaları Hüseyin Çelik yapsın. Ben Çelik’in bu duruma düşmesine üzüldüm. Çelik’in özür dilemesini beklerdim. Benim yanlışım varsa mahkemeler açıktır.”

Genel Başkanın Açıklamalarını İzlemek İçin Tıklayınız