KPSS’DE 43 PUAN ALAN KİŞİYİ ÖĞRETMEN YAPAN HÜSEYİN ÇELİK’TEN SES YOK

            Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, basın toplantısı yaparak, Hüseyin Çelik döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nın KPSS’den 43 puan alan Yahya Erdoğanlıyı Van’a sözleşmeli Biyoloji öğretmeni olarak görevlendirdiğini açıkladı.

Skandalı belgeleriyle ortaya koyan Genel Başkanı Koncuk, Yahya Erdoğanlı’nın AKP Ankara Milletvekili Burhan Kayatürk’ün ağabeyinin damadı olduğunu da söyledi.

 

Ulusal televizyonlarda ve gazetelerde geniş yer bulan haber için şu ana kadar ne Hüseyin Çelik’ten ne de Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’dan ses çıkmadı.

 

Türk Eğitim-Sen olarak Hüseyin Çelik’in sessizliğini bozmasını ve kamuoyuna bir açıklama yapmasını istiyoruz. Usulsüz atamalarla hatırlanan Hüseyin Çelik dönemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde kara bir lekedir. Daha öncede 57 puan alan Beytullah Yağız’ı Van’a sözleşmeli öğretmen olarak atayan Hüseyin Çelik’in hesap vermesi gerekmektedir.

 

370 bin öğretmen adayının hakkı yenilerek, KPSS puanına bakılmadan yapılan bu atama Milli Eğitim Bakanlığı’nın ne kadar şaibeli bir Bakanlık olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Milli Eğitim Bakanlığı, belgeleriyle ortaya koyduğumuz skandala derhal el koymalı, konuyla Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu bizzat ilgilenmelidir. Şayet Bakan Çubukçu bu görevlendirmeyi iptal etmezse, usulsüzlüklerin üstünü örttüğü için suçlanacaktır. Bakanlık bu rezalete son vermelidir.  Sendikamız, skandalın peşini bırakmayacak ve görevini kötüye kullanan dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacaktır. Eğitim camiası Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçudan da bir açıklama beklemektedir.