SAYIN ERDOĞAN; UYUYAN BAKANLIĞI KİM UYANDIRACAK?
Bu ifadeler Talim Terbiye Kurulu Başkanına yakışan ifadeler değil, biz ErDOĞAN’ı ciddi bir bilim adamı zannederdik. Sayın ERDOĞAN, peki uyuyan Bakanlığı kim uyandıracak? Göreve geldiğinden bu yana eğitim çalışanlarına yönelik bir iyileştirme yapmayan, hala Milli Eğitim Bakanı olduğunu, eğitim çalışanlarını temsil ettiğini hatırlamayan, öğretmenlerin ek derslerini kesmeye yönelik olarak çıkarılan 2007/19 nolu Genelge’nin kendi bakanlığından çıktığından habersiz davranarak, milli bayramlarda, tedavi gördükleri günlerde öğretmenlerin ek derslerinin kesildiği DUYUMLARI ALIYORUM DİYEN sayın Bakanı kim uyandıracak?

Milli eğitim personeli 750 YTL ile geçinirken, öğretmenler pazarcılık vb. işlerle geçimlerini sağlamaya çalışırken bunların aldıkları para bile fazla diyenleri, kim uyandıracak?

Cumhuriyet tarihinde öğretmenliği ilk defa sözleşmeli hale getiren ve bu şekilde bir uygulama ile, gençlerimizi yarınlara umutla bakamaz duruma düşürenleri kim uyandıracak? 3500 4/Cli genç öğretmeni bir anda kapının önüne koyanları, onları kendi kaderine terk edenleri kim uyandıracak?

Sayın ERDOĞAN Paskalya Yortusunu İslam bayramı diye takdim eden kitaplar ilköğretim okullarında okutulurken,  pornoğrafik ifadelerle dolu romanlar 100 Temel Eser diye gençlerimize tavsiye edilirken sizi kim uyandıracak?

Sayın ERDOĞAN derhal öğretmenlerden özür dileyin, bir Talim Terbiye Kurulu Başkanına yakışmayan sözlerinizi hemen düzeltin. Elbirliğiyle yeteri kadar kırdığınız, halk nazarında  küçük düşürdüğünüz eğitim çalışanlarının artık sabrı kalmadı.

Özür dilenmemesi halinde Türk Eğitim Sen olarak tüm öğretmenler adına İrfan ERDOĞAN’la ilgili her türlü hukuki süreci başlatacak ve her ortamda bu ayıbını yüzüne vuracağız.

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ