BİR KAYMAKAM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ NASIL REZİL EDER?
Kendisi salona geldiğinde, ayağa kalkmadıklarını öne sürdüğü yaklaşık 150 öğretmeni, eşleri ve çocuklarının gözü önünde azarladı. Kaymakam, yemek sırasında yapılan slayt gösterisinde de konuştukları için öğretmenlere hakaret etmiştir. Öğretmenleri ve ailelerini saygısızlıkla suçlayan Kaymakam, konuşması sırasında ise bir öğretmeni salondan kovup, hızını alamayarak kendisi de salonu  terk etmiştir.

Öğretmenler günü kutlaması sırasında öğretmenleri haksız yere azarlayan, hakaret eden Kaymakam’ı,  Türk Eğitim Sen olarak kınıyoruz. Sayın Kaymakam bilmelidir ki öğretmenler eli öpülmesi gereken insanlardır. Kendisini yetiştiren ve bu göreve gelmesini sağlayan yine öğretmenlerdir. Despot yönetim anlayışıyla, eline mikrofonu aldığında öğretmenlere hakaret etmeyi devlet yöneticiliği sayan bu zihniyet ortadan kalkmadıkça bu ülkenin ileri gitmesi mümkün değildir. Öğretmenler gününde öğretmenleri mutlu etmek yerine onlara hakaret etmeyi iş zanneden  Kaymakam’ın bu davranışını ile ilgili olarak "Kötü söz sahibinindir" diyoruz.

Tüm yurtta öğretmenlerimize olan saygının en üst düzeye çıktığı böyle bir günde yapılan bu hareketi, utanç verici olarak buluyoruz. Üyelerinin çok büyük kısmı öğretmenlerden oluşan sendikamızın, öğretmenlere bu davranışı gerçekleştiren, Asarcık Kaymakamı’nın yaptığı bu davranışın hesabının sorulması için her türlü girişimi yapacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ayrıca;
-Kaymakam beyin şayet pisikolojik sorunları varsa, bu sorunlarını halletme yönteminin öğretmenlere hakaret ve aşağılama olmadığını,
-Kaymakamlık makamının artistlik makamı olmadığını, artistliğin film setlerinde olabileceğini,
-Salona gelip geceyi berbat etmesi, öğretmenlerin senede bir gün olan günlerini zehir etmesi  için kimsenin kendisine "ucu yanık mektup" göndermediğini, bilakis davetsiz misafir olduğunu, bu sebeple de insanların hadlerini bilmesi gerektiğini,bundan sonraki yaşamında, kendisinin iyiliği için hatırlatıyoruz.