HÜKÜMET'DEN ÇALIM ÜSTÜNE ÇALIM
     Böyle bir uygulama kazanılmış hakların gasp edilmesi demektir. Konuyla ilgisi olması gerektiğini düşündüğümüz MEB yetkililerinin, sorduğumuzda, yapılmak istenenden bihaber oldukları anlaşılmıştır.

    Kanun tasarısını inceleyen sendikamız, tehlikeyi anlar anlamaz, 11 Şubat 2006 Cumartesi günü yüzlerce milletvekiline, Başbakanlığa, MEB’e, Maliye Bakanlığına, TBMM Başkanlığına, CHP Genel Başkanlığına, ANAP Genel Başkanlığına yüzlerce e-posta ve faks göndermiştir.

     Kanun tasarısında ek ders zamlarının son derece yetersiz ve üstüne üstlük  1 Nisan 2006’dan geçerli olduğu görülünce, 11 Şubat 2006 tarihinde ülke genelinde gerçekleştirdiğimiz eylemlerde AKP Hükümetinin bu sorumsuz tavrı şiddetle kınanmıştır.Eylemlerde yapılan açıklamalarda; ek derslerin daha önce açıklandığı gibi 10 YTL olmaması, akademisyenlerin ek derslerinde herhangi bir artış yapılmaması, memur, hizmetli vb.  personelin fazla çalışma sürelerinin ücretlendirilmemesi kınanmıştır.

     AKP İktidarı söz konusu kanun tasarısı ile öğretmenlere, akademisyenlere, memur, hizmetli ve teknisyenlere çalım üstüne çalım atmaktadır.Türk Eğitim Sen olarak, iktidarın eğitim çalışanlarına yönelik bu olumsuz ve alaycı tavrını asla unutmayacak, unutturmayacağız.

     Adının başında ADALET olan iktidarın, GECİKEN ADALETİN ADALET OLMADIĞINDAN haberi olmadığı anlaşılmaktadır.

     TÜRK EĞİTİM SEN OLARAK İKTİDARI UYARIYORUZ; AKLINIZI BAŞINIZA ALIN, DEVLETİN MEMURUYLA ALAY ETMEYİN. HÜKÜMET OLMANIN CİDDİYETİNİ TAŞIYIN VE GÖSTERİN.