ALÇAKLIK BİLE BİR SEVİYEDİR, SİZ ÇUKURSUNUZ!

Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ile birlikte 24 Eylül tarihinde 1 günlük iş bırakma eylemi için çağrı yapmıştır.Diğer tüm sendikaların da eyleme destek vermesi için çağrı yapılmış, Genel Başkan İsmail KONCUK hem Eğitim İş Başkanı Veli Demir hem de Aktif Eğitim Sen Başkanı Osman Bahçe’yi arayarak eyleme davet etmiştir.

Eğitim Sen ve diğer tüm sendikalarla  beraber bir çok kez, aynı tarihlerde iş bırakma eylemimiz olmuştur. Bu, aynı tarihte uzlaşma anlamındadır, aynı alanlarda eylem yapmak, aynı fikirleri paylaşmak  anlamı taşımamaktadır.24 Eylül’de yapacağımız eylem de, bu şekilde olacaktır. Aynı tarihte ama farklı alanlarda, farklı fikirler dile getirilerek, eylem yapılacaktır.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen'in dünya görüşleri taban tabana farklıdır ama bu durum aynı tarihlerde, farklı alanlarda eylem yapmamızı engellememelidir. Eğitim Sen’in din eğitimine bakışı, ana dilde eğitim istemesi Türk Eğitim Sen’i bağlamaz. Türk Eğitim Sen, okullarımızda Kuran dersleri ve Peygamber Efendimizin hayatının seçmeli olarak okutulmasını sonuna kadar desteklemekte, ana dilde eğitime ise şiddetle karşı durmaktadır.

Türk Eğitim Sen ile Eğitim Sen arasındaki açık farklılıklar belli ve herkesin malumu iken, bazı yandaş, sözde internet siteleri, yaptıkları haberde, Türk Eğitim Sen’i, dini eğitime karşı, ana dilde eğitimin yanında gibi gösteren haberler yapmaktadır.

Türk Eğitim Sen’in, diğer sendikalarla birlikte eylem yapması, iş bırakacak olması, sahibinin, tasmalı sesi olan bu sözde siteleri ve bunların sahiplerini çok rahatsız etmişe benziyor. Biz, bunların arkasında, hangi yandaş sendikanın olduğunu elbette biliyoruz, eğitim çalışanları için bir gün dahi alanlara inemeyen bu sözde sendikanın, bu yandaş internet siteleri ile ilişkilerini de biliyoruz.

Tekrar ediyoruz, Türk Eğitim Sen dini eğitime de, din eğitimine de karşı değil, karşı olanlara karşıdır. Türk Eğitim Sen, Türkçenin Eğitim Dili olarak kalmasından asla taviz vermez, her platforma Eğitim Dili Türkçedir der. PKK terör örgütünün arka bahçesi olanları da, ihanet sürecinin sözde akili olanları da yakından biliyoruz. ANDIMIZIN kaldırılmasını, ayakta alkışlayanları da, Ne Mutlu Türküm! Demekten rahatsız olanları da iyi tanıyoruz.

         Sahibinin tasmalı sesi olan sözde haber sitelerine bir çift sözümüz var. Unutmayın HABERCİLİKLE, ALÇAKLIK ARASINDA BÜYÜK FARK VARDIR. Üstad Necip Fazıl’ın tabiri ile, ALÇAKLIK BİLE BİR SEVİYEDİR, SİZLER ÇUKURSUNUZ!

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ