TEŞEKKÜRLER, İLKSAN'DA TARİH YAZDIK

İLKSAN delege seçimleri, Van ili hariç, 80 il ve tüm ilçe merkezlerinde yapıldı. İLKSAN üyeleri yine Türk Eğitim-Sen  delege adaylarına büyük destek verdiler. Kesin olmayan sonuçlara göre, aşağıda da görüleceği üzere Türk Eğitim-Sen  üyesi delegeler 43 ilde seçimleri açık ara kazanmış görünmektedir. 11İlde Eğitim Bir Sen, 10 ilde ise Eğitim Sen delegeleri kazanmıştır. 17 İlde ise sonuçlar sendikaların uzlaşmasına göre belirlenecektir.

Bu sonuçlara göre, Türk Eğitim-Sen İLKSAN delegelerinin ŞUAN İÇİN 120’SİNİ, Eğitim Bir Sen 28’ini, Eğitim Sen ise 29’unu almış görünmektedir. Geriye kalan 17 ildeki 45 delege ie sendikalar arasındaki uzlaşmaya göre belirlenecektir. Ancak, Türk Eğitim-Sen  kazandığı 120 delege ile şimdiden çoğunluğu sağlamış durumdadır. İLKSAN seçimlerinin sonuçlarını çok iyi değerlendirmek gerekmektedir. İLKSAN’da yalanla, iftira ile bir sonuç alınamayacağını, bilhassa bir sendika görmelidir. Bu sendika, kendilerine inanmayan, korkutarak üye yaptığı, gönüllerinde yer edinemediği ve güvenini sağlayamadığı insanlarla bir sonuç alınamayacağını artık kavramalıdır.

Yalan ve karalama kampanyası ile; öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının oluşturduğu ve 1996'dan bu yana, çok iyi yönetilen İLKSAN’ı ele geçirmeleri mümkün olmamıştır. Eğitim çalışanları, Türk Eğitim-Sen 'i destekleyerek, İLKSAN’da istikrara devam demiştir. Namuslu insanlara çamur atanların kendi pisliğinde boğulacağını söylemiştik. Aynen, öyle de oldu ve kendi açtıkları çukurda boğuldular. Yaptıkları karalama ve iftira kampanyası ile kendi üyelerini dahi, aleyhlerine çevirmiş, kendi üyelerinden bile itibar görememişlerdir.

Türk Eğitim-Sen  teşkilatları ne kadar ciddi sendikacılık yaptıklarını, eğitim çalışanlarının, ne kadar güvenini sağladıklarını bir kere daha dost, düşman her kese göstermiştir. Türk Eğitim-Sen  Genel Merkezi olarak, tüm yöneticilerimize, üyelerimize, üyemiz olsun, olmasın bize güvenen ve destek veren tüm eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.

Biz kimsenin bir yerine hortum takmayacağız. İLKSAN üyeleri, onlara, zaten, gereken cevabı vermiştir. Kimsenin, Türk Eğitim-Sen  gibi bir sendikayı kirletmeye gücü yetmeyecektir. 2013'te görüşeceğiz, palavralarını sallayanların, ne kadar zayıf ve zavallı olduklarını görmeleri dileğiyle ve sendikacılığın ne olduğunu görebilmeleri dileğiyle, yürek dolusu teşekkürler.

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ

 


 

2012 İLKSAN KESİN OLMAYAN

DELEGE SEÇİM SONUÇLARI


SIRA NO

TÜRK EĞİTİM-SEN

EĞİTİM BİR-SEN

EĞİTİM-SEN

SONUÇLARI UZLAŞMAYLA BELİRLENECEK İLLER

1

ADANA

ADIYAMAN

MUŞ

AĞRI

2

AFYON

BİNGÖL

TUNCELİ

ARTVİN

3

AKSARAY

BOLU

DİYARBAKIR

BİTLİS

4

AMASYA

ESKİŞEHİR

BATMAN

EDİRNE

5

ANKARA

ISPARTA

İZMİR

ERZİNCAN

6

ANTALYA

KAHRAMANMARAŞ

MARDİN

GİRESUN

7

AYDIN

MALATYA

SİİRT

KONYA (itiraz sonucuna göre)

8

BALIKESİR

NİĞDE

ŞIRNAK

GÜMÜŞHANE

9

BARTIN

KAYSERİ

Ş.URFA

ARDAHAN

10

BAYBURT

UŞAK

HAKKARİ

İSTANBUL

11

BİLECİK

YALOVA

 

KARS

12

BURDUR

 

 

MUĞLA

13

BURSA

 

 

RİZE

14

ÇANAKKALE

 

 

SAKARYA

15

ÇANKIRI

 

 

SİNOP

16

ÇORUM

 

 

SİVAS

17

DENİZLİ

 

 

VAN(seçim Pazar günü yapılacak)

18

DÜZCE

 

 

 

19

ELAZIĞ

 

 

 

20

ERZURUM

 

 

 

21

GAZİANTEP

 

 

 

22

KİLİS

 

 

 

23

HATAY

 

 

 

24

IĞDIR

 

 

 

25

KARABÜK

 

 

 

26

KARAMAN

 

 

 

27

KASTAMONU

 

 

 

28

KIRIKKALE

 

 

 

29

KIRKLARELİ

 

 

 

30

KIRŞEHİR

 

 

 

31

KOCAELİ

 

 

 

32

KÜTAHYA

 

 

 

33

MANİSA

 

 

 

34

MERSİN

 

 

 

35

NEVŞEHİR

 

 

 

36

ORDU

 

 

 

37

OSMANİYE

 

 

 

38

SAMSUN

 

 

 

39

TEKİRDAĞ

 

 

 

40

TOKAT

 

 

 

41

TRABZON

 

 

 

42

YOZGAT

 

 

 

43

ZONGULDAK