ÖMER DİNÇER AÇIKLADI,‘’ŞU AN ÖĞRETMENE ROTASYON ÇALIŞMASI YOK‘’

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER 08 Ekim 2011 tarihinde saat 20:40’da Genel Başkanımız İsmail KONCUK’u arayarak, rotasyon konusunda şu an itibariyle bir çalışmalarının olmadığını söyledi. İnternet sitelerinde yayınlanan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Genel Başkan Koncuk, bu haber sadece internet sitelerinde yok, Müsteşarınız Emin ZARARSIZ da benzeri ifadeleri kullandı, bu ifadeler rotasyon olacağını ima eden ifadelerdi, dedi. Rotasyon olup olmayacağını da Sayın DİNÇER’e soran Genel Başkan Koncuk, şu anda böyle bir çalışmamız yok, ilerde düşünürsek sizlerin görüşlerine mutlaka başvuracağız, cevabını aldı.

 

Genel Başkan Koncuk, öğretmenlere rotasyon uygulamasının hiç düşünülmemesi gerektiğini, bunun çok ciddi sıkıntılara sebep olacağını söyledi. Bu sözler üzerine Sayın Bakan, görüşlerinizi almak istediğimizde bu karşı görüşlerinizi bize bildirin, dedi.

 

Sayın Bakanın açıklamalarından anlaşılması gereken, şuan itibariyle rotasyona dair net bir çalışmanın olmadığıdır, ancak bu durum ilerde rotasyon olmayacağı anlamına da gelmemektedir.

 

Türk Eğitim Sen bu konuda en baştan hassasiyet göstererek kamuoyu yaratmış ve şu an itibariyle rotasyon çalışmaları, varsa bile durdurulmuştur. Bundan sonraki süreçte öğretmene rotasyon olmaması için her türlü gayretin içinde olacağız.

 

Milli Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER’e de, Genel Başkanımız İsmail KONCUK’u arayarak doğru bilgileri verdiği için teşekkür ediyor; Sayın Bakandan, bir defa daha, rotasyon konusunu tamamen rafa kaldırmasını talep ediyoruz.