SAVCI ŞADAN SAKINAN "KONCUK ŞÜPHELİ" İDDİALARINI YALANLADI

Bazı gazetelerde savcılığın KPSS soruşturmasında Türk Eğitim Sen ve Genel Başkan İsmail Koncuk’un da soruşturma kapsamına alındığı, şüpheli konumunda olduğu hatta İsmail Koncuk’un bilgisayarlarına el konulacağı şeklinde haberler yayınlanmıştır.

 

Bu haberler üzerine Genel Başkan İsmail KONCUK soruşturmayı yürüten Savcı Sayın Şadan SAKINAN’ı arama gereği duymuştur. Genel Başkan Koncuk savcı Sakınan ile yaptığı görüşmede gerekirse bilgisayarlarımı da alayım geleyim, ifade alınmak üzere çağrılmak başkadır, şüpheli durumunda olmak başkadır, gazetelere yansıyan bu haber savcılığa ait bir haber midir, diye sormuştur.

 

Savcı Şadan Sakınan, bu açıklamaların savcılığa ait açıklamalar olmadığını gerekli görülmesi durumunda Genel Başkanın ifadesine başvurulacağını, şuan itibariyle böyle bir ihtiyacın bulunmadığını, haberlerin doğru olmadığını açıklamıştır.

 

Savcı Sayın Şadan SAKINAN’ın bu açıklamaları göz önüne alındığında, özellikle Star, Bugün, Zaman ve Sabah gazetelerinde çıkan ve gerçeği yansıtmayan bu haberler ne anlama gelmektedir.

 

Bu konuda haber yazan söz konusu gazeteleri, araştırmadan haber yapmamaya davet ediyor. Bu doğru olmayan haberi düzeltmelerinin gazetecilik etiğine de uygun olacağını söylüyoruz. Türk Eğitim Sen basından ve kamuoyundan KPSS soruşturmasında faydalı olacağını düşündüğü hiçbir konuyu gizlememiş, açıklayamayacağı hiçbir iddiayı gündeme getirmemiştir. KPSS konusunda dedikodulara da itibar edilmemiştir.

 

Türk Eğitim Sen KPSS skandalına sebep olan, çocuklarımızın geleceğini çalanların en tepeden başlayarak ortaya çıkarılmasını istemektedir. Bu konuda bundan sonra da üzerimize düşeni yapacağımızdan, her ne olursa olsun geri adım atmayacağımızdan her kes emin olmalıdır.

 

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ