CUMHURİYETİMİZİN 85. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam 85 yaşında. 85 yıl önce Türk Milleti küllerinden yeniden doğdu ve Atatürk önderliğinde eşsiz bir mücadele vererek, destan yazdı.
Canı pahasına bağımsızlığı için savaşan Türk Milleti, tüm dünyaya vatan savunmasının nasıl yapıldığını gösterdi. Özgürlük savaşçısı, vatan sevdalısı, hürriyet aşığı olan Türkler, işgalci devletlere kazan kaldırarak, emperyalist emellere büyük darbe vurdu. Bağımsızlığımızın kazanılmasının ardından da Ulu Önder Atatürk, Cumhuriyeti ilan etti.
Aradan geçen sürede Türk Milleti büyük badireler atlattı, buna karşın onurlu duruşunu kaybetmedi, Atasının mirasına sahip çıkarak, Cumhuriyeti korudu. Bundan sonra da Türk Milleti Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahip çıkacak, Cumhuriyetimize zarar gelmemesi için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyecektir.
Ülkemizde bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı büyük bir komplo hazırlığı vardır. Türkiye’de böl-parçala-yok et politikasını uygulamaya koyanlar, provokatif girişimlerini bütün hızıyla sürdürmektedir.
Fuar açılışlarında skandal haritaların elden ele dolaşması, sözde aydınların demokrasi ve insan hakları adına yaptığı bölücü açıklamalar, ülkemizin güneydoğusunda yaşanan gerginlikler Cumhuriyetimizi yıkmaya, devletimizi ortadan kaldırmaya yöneliktir. Paçavraları bayrak olarak benimseyenler, bölücü başının posterlerini ellerinde taşıyanlar ve tüm bunlara çanak tutanlar Türk Milleti arasına nifak tohumları ekmeye ve halkı ayrıştırmaya, toplumda bir çatışma ortamının oluşmasına çabalamaktadır.
Öte yandan terör belası hala büyük bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. Ard arda şehit verirken, yürekler dağlanmakta, gözyaşları sel olup akmaktadır. Sözde müttefiklerimiz terör örgütüne oluk oluk para akıtmakta, silah ve teçhizat yardımı yapmakta, istihbarat desteğinde bulunmaktadır. Ayrıca ülkemiz üzerinde emeli olan dış güçler açıklamalarıyla terör örgütünü cesaretlendirmekte, içteki payandaları da teröre yardım ve yataklık yapmaktadır.
Üzülerek söylüyoruz ki, Cumhuriyetin 85. yıldönümünde Türk halkı yastadır. Bu yası, şanlı bir tarihi olan Türk Milleti hak etmemektedir.
En acısı da ülkeyi idare edenlerin terörü besleyen ve büyütenlere karşı aciz tutumudur. Dünyada yalnız bırakılan Türkiye’ye en büyük darbe umut beslediği siyasiler tarafından vurulmuştur. Aciz ve basiretsiz politikalar sergileyen siyasi erk, ne kararlılıkla masaya yumruğunu vurabilmekte ne de teröre karşı dik bir duruş sergileyebilmektedir. Üstelik TBMM’de teröre çanak tutanlar, terörden beslenenler rahatlıkla barınabilmektedir.
Herşeye karşın Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çapulculara pabuç bırakmayacaktır. Tüm dünya bize karşı da olsa ülkemiz bölünmeyecektir. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet her türlü tehdide, dayatmaya, oyuna karşı varlığını sonsuza dek sürdürecektir. Laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye onurunu her daim koruyacak, Ulu Önder’in gösterdiği yolda yürümeye devam edecektir.
Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin 85’inci yıldönümünü kutluyor; Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.