MUTABAKAT METİNLERİ İMZALANIYOR, YETKİ YİNE BİZİM
Benzeri iş ve işlemler tüm üniversitelerde ve Yurt-Kur’da yapılacak. Her üniversite imzalanan mutabakat metinlerini doğrudan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderecek.(2006 yılında imzalanan mutabakat metinleri bazı üniversiteler tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderilmediği için sendika üye sayıları eksik yayınlanmıştı. Bu sebeple Türk Eğitim Sen üye sayısı geçen yıl 1750 eksik ilan edilmişti.)

Yurt-Kur Genel Müdürlüğü de Bölge Müdürlüklerinden gelen mutabakat metinlerini, sendika genel merkez yöneticileri ile son mutabakat metni haline getirerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bildirecektir.

Bu şekilde tüm kurum ve kuruluşkardan gelen imzalı mutabakat metinleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından toplanarak, yetkili sendikaTemmuz ayının ilk haftasında Resmi Gazete’de ilan edilecektir.

Bu sebeple, iş yeri temsilcilerimizin aidatlı üye tespitinde bulunmaları, eksik üye listelerine itiraz etmeleri son derece önemlidir. Bu belirlemeler sonrasında eğitim öğretim hizmet kolunda yetkili sendikanın Türk Eğitim Sen olacağı açıktır. İlk kez 2006 yılında yetkili olan Türk Eğitim Sen üstlendiği misyon ve  eğitim çalışanları adına ortaya koyduğu başarılarla bu yetkiyi kimseye kaptırmaya niyetli değildir.

Bu aşamada iktidarların arkasına sığınarak yapılan sendikacılığın eğitim çalışanlarından ne kadar  destek gördüğünü hep beraber anlayacağız. Bütün güçlerine, siyasi iktidarın, milletvekillerinin, il, ilçe başkanlarının, il, ilçe milli eğitim müdürlerinin bütün desteklerine, TOKİ ve yönetici atama yönetmeliği kıyaklarına rağmen, Türk Eğitim Sen’in başarısını hep beraber göreceğiz. İlkeli davranmanın, Türk Eğitim Sen’i nerelere taşıdığını dost, düşman her kes anlayacaktır.

YETKİMİZ HAYIRLI OLSUN. HEDEF, GREV, TOPLU SÖZLEŞME VE SİYASET YAPMA HAKKIMIZ. BU BAŞARI İLKELİ VE YİĞİT DAVRANAN TEŞKİLATIMIZIN TÜM MENSUPLARININDIR, TÜRK EĞİTİM SEN’E GÖNÜL VERMİŞ BÜTÜN EĞİTİM ÇALIŞANLARININDIR.